Hlavní navigace

Evropská centrální banka překvapila. Sazby mohou vzrůst už v dubnu

Sdílet

Zástupci Evropské centrální banky (ECB) překvapili po zasedání svou rétorikou. Zatímco trh očekával růst sazeb až během srpna či září letošního roku, prezident Trichet připustil, že zvýšení sazeb je možné kvůli inflačním rizikům už na příštím zasedání v dubnu.

Růst sazeb však patrně bude jen pozvolný a první zvýšení bude mít především signální roli a bude ukazovat na připravenost ECB čelit inflačním rizikům a její odhodlání bez váhání zakročit, komentoval dnešní výsledek zasedání Luboš Mokráš, analytik České spořitelny.

Trichetovi výroky podle Mokráše nenaznačují, že by mělo jít o začátek série zvyšování sazeb a že by nemělo dojít ke zvýšení o více než obvyklých 0,25 %. Tempo růstu sazeb bude kriticky záviset na vývoji inflace (a tedy především cen komodit), ale také na tempu  růstu hospodářství a také  vývoji dluhové krize v EMU, dodal Mokráš.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 3. 2011 10:16

    Semtamťuk (neregistrovaný) 85.162.177.---

    Měšci, nechceš si rýpnout do Raiffeisen-ky? Jejich nový ceník, platný od 1.4. 2011 mne konečne rozhoupal ke změně banky...

    P.S.
    Také byste mohli rozmáznout, že na svém webu naprosto běžně uvádějí dvoje všeobecné podmínky. Ty aktuální odkazují dole na stránce, ale ty které člověk vidí hned vedle ceníků a ostatních informací k jednotlivým produktům jsou zpravidla o generaci starší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).