Evropa a spolu s ní trhy před sebou mají dva důležité dny

Pražská burza si včera i přes pokračující nervozitu hlavně ohledně situace v Evropě připsala zhruba procento k dobru a podobně se chovali i ostatní světové trhy. Podle analytika Petra Novotného ze společnosti Cyrrus šlo ale pouze o korekční a vyčkávací den.

To hlavní nás čeká dnes a v pátek. Dnes to bude aukce dluhopisů v Itálii (objem 3 mld. EUR), která otestuje důvěřivost investorů v platební schopnosti této země. Výsledky ve 13:00 zveřejní banka JPMorgan a na pořadu bude množství důležitých makrodat. V pátek pak duel Summit EU (možná nebude, to ještě uvidíme) + výsledky stress testů evropských bank, říká Novotný.

Přidal také prognózu nejbližšího vývoje. Nervozita se už odráží na ceně zlata, které včera překonalo svá maxima. Nedivím se tomu, protože v pátek se rozhodne o mnohém. Já si myslím, že představitelé EU udělají maximum pro to, aby nám mohli sdělit dobré zprávy. Do té doby se indexy od svých nízkých hodnot asi neodlepí.

Špatné ekonomické zprávy vyhnaly cenu zlata na nový rekord Stát se zaměří na podporu nájemních bytů. Své dotace ale zruší