Spočítejte si...

Zavřít

Eurotel začal kradené mobily blokovat také

Mobilní divize Eurotel společnosti Telefónica O2 začala blokovat kradené telefony podle jejich identifikačního čísla IMEI. Kradený telefon, u kterého je nahlášeno jeho IMEI, tak operátor vůbec nepustí do sítě.

Uvedl to server Mobil.cz, který s Eurotelem spolupracuje na seznamu kradených mobilů. Konkurence chce podobnou službu spustit během několika měsíců.

Zdroj: ČTK

Koruna pokořuje jeden rekord za druhým ČSÚ: Pracovní doba se v Česku zkracuje        
bigboban
bigboban (neregistrovaný)
11. 8. 2006 14:11 Nový

Blbost

celé vlákno
Je vidět jak lehce se díky lidské blbosti šíří fámy. Je to samozřejmě nesmysl co také od ČTK čekat že. Eurotel už ROKY blokuje kradené mobily. Je to jen marketingová bublina, slovíčkaření, že nyní blokuje telefony i Telefonika-ou-tů.
holou
holou (neregistrovaný)
12. 8. 2006 10:04 Nový

Re: Blbost

celé vlákno
není to tak, že operátoři uměli zablokovat jen karty z ukradeného telefonu?
realista
realista (neregistrovaný)
15. 8. 2006 19:24 Nový

Re: Blbost

celé vlákno
Je vidět, že tomu moc nerozumíš nebo máš svého operátora /eurotel/ natolik rád, že věříš každé blbosti co ti nakukají.
Eurotel tak jako ostatní operátoři blokuje pouze kartu ne přístroj. Navíc právníci eurotelu si telekomunikační zákon vysvětlili po svém a nevěřím, že by operaci, kterou popisuješ prováděli. Dle jejich právního názoru je uživatel MT ten kdo jej v daném okamžiku drží a užívá. Tedy v případě odcizení zloděj a ne majitel. Majitel tedy nemůže i když doloží doklad o koupi provést žádné operace u odcizeného telefonu. Např. výpis z telekomunikačního provozu či blokaci MT dle IMEI