Spočítejte si...

Zavřít

EU proti igelitkám: Do budoucna za ně budeme platit

Evropská unie plánuje omezit používání igelitových tašek. Členské země si mohou vybrat cestu, jak toho docílit. Buď zpoplatněním nebo závazkem snížit jejich počet. 

Ministerstvo životního prostředí ČR podle ČTK plány EU podporuje. Obchodníci však mají na budoucí zavádění evropské směrnice jiný názor. Prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková podle ČTK naznačila, že svaz je principiálně proti regulaci, která se nakonec podle ní promítne do cen pro zákazníky. Lepší je podle jejího názoru osvěta a dlouhodobá kampaň.

Pokud by byla regulace schválena, preferují podle ČTK obchodníci raději zvýšení cen, protože je to administrativně jednodušší varianta. Řetězce by jednoduše náklady přenesly na zákazníky, jak už to ty největší beztak dnes dělají. 

Cena elektřiny by měla příští rok klesnout Palivo CNG by příští rok nemělo téměř zdražovat        
Lloyd
Lloyd (neregistrovaný) ---.17-4.cable.virginm.net
24. 11. 2014 15:40 Nový

No co?

Budeme chodit nakupovat se sítovkami, jídlo v recyklovaných šedých obalech, jogurty a mléko v lahvích, případně rozlitý do konviček, které si přineseme. Obaly budou šedivý, protože se nakonec zjistí že barvy na obalech jsou jedovatý.....
...no a budeme jako za socialismu....

Nakonec si uvědomíme, jaký vlastně socialismus byl pokrokový....

neuvedu
neuvedu (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
25. 11. 2014 8:00 Nový

sliby chyby 1989

když s. Havel či jeho přívrženci kritizovali mimo jiné i to, že socialistický obchod nedával k nákupu zdarma tašky. A ejhle, už je to zase zpátky.
Nevidím jediný důvod, proč by nemohly být poskytovány tašky zdarma z papíru, ty jsou ekologické zcela určitě.
Zdarma - vždyť si to obchodník stejně započítá do ceny zboží.