Hlavní navigace

EU proti igelitkám: Do budoucna za ně budeme platit

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 11. 2014

Evropská unie plánuje omezit používání igelitových tašek. Členské země si mohou vybrat cestu, jak toho docílit. Buď zpoplatněním nebo závazkem snížit jejich počet. 

Ministerstvo životního prostředí ČR podle ČTK plány EU podporuje. Obchodníci však mají na budoucí zavádění evropské směrnice jiný názor. Prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková podle ČTK naznačila, že svaz je principiálně proti regulaci, která se nakonec podle ní promítne do cen pro zákazníky. Lepší je podle jejího názoru osvěta a dlouhodobá kampaň.

Pokud by byla regulace schválena, preferují podle ČTK obchodníci raději zvýšení cen, protože je to administrativně jednodušší varianta. Řetězce by jednoduše náklady přenesly na zákazníky, jak už to ty největší beztak dnes dělají. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 11. 2014 15:40

  Lloyd (neregistrovaný) ---.17-4.cable.virginm.net

  Budeme chodit nakupovat se sítovkami, jídlo v recyklovaných šedých obalech, jogurty a mléko v lahvích, případně rozlitý do konviček, které si přineseme. Obaly budou šedivý, protože se nakonec zjistí že barvy na obalech jsou jedovatý.....
  ...no a budeme jako za socialismu....

  Nakonec si uvědomíme, jaký vlastně socialismus byl pokrokový....

 • 25. 11. 2014 8:00

  neuvedu (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  když s. Havel či jeho přívrženci kritizovali mimo jiné i to, že socialistický obchod nedával k nákupu zdarma tašky. A ejhle, už je to zase zpátky.
  Nevidím jediný důvod, proč by nemohly být poskytovány tašky zdarma z papíru, ty jsou ekologické zcela určitě.
  Zdarma - vždyť si to obchodník stejně započítá do ceny zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).