Hlavní navigace

Equa bank přidala do své nabídky nový fond BNP Paribas

Sdílet

Lenka Kašparová 18. 6. 2020

Equa bank od 16. června 2020 rozšířila své investiční portfolio o fond BNP Paribas A Fund Global Fixed Rate Portfolio 2024, který umožňuje investovaání do dluhopisů z rozvíjejících se trhů. Fond má pevnou splatnost v prosinci 2024 a jeho nákup je možné realizovat do 15. července 2020.

Obvyklá minimální požadovaná investice je od 100 korun. V průměru ale klienti investují více, u pravidelných investic je to necelých 1900 korun měsíčně, řekl David Kögler, ředitel investičních produktů Equa bank.

Equa bank nyní investorům nyní nabízí 36 korunových fondů. Až do 30. června 2020 je investování do všech fondů bez vstupního poplatku. Neplatíte ani poplatek za zřízení, vedení či zrušení investičního účtu, stejně jako za správu a úschovu cenných papírů u Equa bank. Neplatí se ani žádné výstupní nebo výkonnostní poplatky.

Zatímco v lednu a únoru tvořily akciové fondy přibližně 58 % objemu nákupních objednávek, během března a dubna pak 70 %. Naši klienti mnohem více nakupovali akciové fondy, jejichž hodnota výrazně poklesla. Využili tak situace k nákupu rizikovějších aktiv s vidinou vyššího zhodnocení v době, kdy trhy začnou opět růst, doplnil David Kögler.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).