Hlavní navigace

Equa bank oznámila, kdy spustí Apple Pay a okamžité platby

Sdílet

Equa bank chystá pro své klienty v letošním roce řadu novinek. Mimo jiné plánuje rozšířit možnosti placení mobilem a zvýšit i počet bankomatů s možností vkladu. Ty banka nainstaluje během léta a budou rozmístěny na nejvytíženějších pobočkách napříč Českou republikou. Bankomaty budou umožňovat výběry a vklady v CZK, EUR a USD na cizoměnové účty.

Dále dojde k otevření nových obchodních míst v několika městech. Na konci července banka otevře pobočku ve Znojmě a v druhé polovině roku v České Lípě a v Příbrami.

V mobilní aplikaci banka zpřístupní možnost si sjednat i cestovní pojištění. To bude rozšířeno o možnost pojištění proti stornu zájezdu nebo pobytu.

Dále banka zavede tzv. PUSH notifikace o pohybech na účtu, on-line statistikách příjmů a výdajů, potvrzování plateb přes mobilní aplikaci namísto SMS nebo možnost on-line chatu s klientským centrem. Do mobilní aplikace bude přidaná možnost provádět zahraniční platby a také přehled o investicích a možnost sestavování vlastních adresářů příjemců plateb.

Dále banka od 1. května zvýší úrokové sazby u spořících produktů. Na spořicím účtu HIT dojde ke zvýšení na 1,2 % p.a. Ovšem jen v případě, že provedete kartou 3 platby v měsíci, nebo budete mít u banky zainvestováno alespoň 50 000 Kč. Sazbu 3 % pak budete mít na 3 měsíčním termínovaném vkladu při nákupu stejné částky investic.

Ve třetím čtvrtletí spustí banka okamžité platby, které bude poskytovat bezplatně. Apple Pay se pak dočkáte na konci roku 2019.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).