Hlavní navigace

Equa bank oznámila, kdy spustí Apple Pay a okamžité platby

Sdílet

Veronika Doskočilová

Equa bank chystá pro své klienty v letošním roce řadu novinek. Mimo jiné plánuje rozšířit možnosti placení mobilem a zvýšit i počet bankomatů s možností vkladu. Ty banka nainstaluje během léta a budou rozmístěny na nejvytíženějších pobočkách napříč Českou republikou. Bankomaty budou umožňovat výběry a vklady v CZK, EUR a USD na cizoměnové účty.

Dále dojde k otevření nových obchodních míst v několika městech. Na konci července banka otevře pobočku ve Znojmě a v druhé polovině roku v České Lípě a v Příbrami.

V mobilní aplikaci banka zpřístupní možnost si sjednat i cestovní pojištění. To bude rozšířeno o možnost pojištění proti stornu zájezdu nebo pobytu.

Dále banka zavede tzv. PUSH notifikace o pohybech na účtu, on-line statistikách příjmů a výdajů, potvrzování plateb přes mobilní aplikaci namísto SMS nebo možnost on-line chatu s klientským centrem. Do mobilní aplikace bude přidaná možnost provádět zahraniční platby a také přehled o investicích a možnost sestavování vlastních adresářů příjemců plateb.

Dále banka od 1. května zvýší úrokové sazby u spořících produktů. Na spořicím účtu HIT dojde ke zvýšení na 1,2 % p.a. Ovšem jen v případě, že provedete kartou 3 platby v měsíci, nebo budete mít u banky zainvestováno alespoň 50 000 Kč. Sazbu 3 % pak budete mít na 3 měsíčním termínovaném vkladu při nákupu stejné částky investic.

Ve třetím čtvrtletí spustí banka okamžité platby, které bude poskytovat bezplatně. Apple Pay se pak dočkáte na konci roku 2019.

Diskuse byla uzavřena.