Hlavní navigace

Equa bank má platby v mobilu. Spustila Google Pay

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 1. 2019

Equa bank spustila platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. Banka to oznámila v tiskové zprávě. K placení je třeba zaregistrovat kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay.  

Spuštění plateb Google Pay je součástí naší strategie – být předním poskytovatelem digitálního bankovnictví. Platby s Google Pay jsou jednoduché, rychlé a bezpečné. Instalace a využívání této platební metody je pro klienta zcela zdarma. Svůj účet si klient navíc může spravovat kdekoli – na webu nebo v aplikaci. Další výhodou je, že při platbě prostřednictvím Google Pay se údaje ze skutečné karty klienta nikdo nedozví a veškeré informace tak zůstávají v bezpečí, říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

K platbám přes Google Pay je třeba mobilní telefon s operačním systémem Android verze 5.0 nebo vyšší a s technologií NFC (Near Field Communication). Platba v kamenném obchodě probíhá tak, že místo platební karty přiložíte k platebnímu terminálu mobilní telefon. Při placení v eshopech není potřeba opětovně vyplňovat formuláře s kartami a na některých eshopech ani adresami, dodává Pavel.

Služba Google Pay je v Česku dostupná od poloviny listopadu roku 2017. zatím ji svým kllientům nabízela čtveřice bank – J&T Banka, Komerční banka, mBank a MONETA Money Bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).