Hlavní navigace

Elektronické podání dokumentů na ČSSZ usnadní informační linka

Sdílet

Bojíte se podávat dokumenty na Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ) elektronicky? Nyní vám v případných obtížích poradí operátoři na informační lince. Tu totiž pro elektronicky podávající klienty včera spustila ČSSZ. Call centrum funguje na čísle 585 708 290 a je dostupné ve všední dny od 7 do 17 hodin. Služba má nahradit linku technické pomoci, kterou provozovalo pražské ústředí. 

Call centrum bude poskytovat informace elektronicky podávajícím klientům, a to zejména informace technického rázu jako jsou dotazy a informace k e – Podání, informace k postupnému přechodu z transakční části Portálu veřejné správy na Veřejné rozhraní pro e-podání ČSSZ (VREP), poradenství s certifikáty, dále například problémy s komunikací systémů, s instalací programu pro e-podání, informace o stavu zpracování e – Podání a řešení technických chyb v případech zamítnutí formulářů či informace k jiným formám elektronického podávání – doručování okem čitelných formátů do datových schránek a na e-podatelny, jmenuje zpráva ČSSZ. 

ČSSZ nyní od klientů elektronicky přijímá například Evidenční list důchodového pojištění, Oznámení o nástupu do zaměstnání, Přílohu k žádosti o dávku nemocenského pojištění (NEMPRI), Přehled o výši pojistného a Hlášení pracovní neschopnosti.

Dotazy z oblasti důchodového nebo nemocenského pojištění směřujte na již fungující informační linky. Call centrum důchodového pojištění vyřizuje dotazy veřejnosti a informace o důchodech na telefonním čísle 257 062 860. Call centrum nemocenského pojištění vyřizuje dotazy veřejnosti a poskytuje informace o dávkách nemocenského pojištění (nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné, vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství) na telefonním čísle 840 406 040, informuje ČSSZ. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).