Hlavní navigace

Ekonom: Škoda Auto chce směnu navíc, nestačí vyřizovat objednávky

Sdílet

Radek Luzar 27. 9. 2007

Automobilka Škoda Auto možná zavede jednu směnu týdně navíc. Píše to týdeník Ekonom v dnešním čísle. Důvodem je enormní zájem o škodovky, k uspokojení momentální poptávky chybí u dealerů Škoda Auto skoro dvacet tisíc vozů, píše týdeník. Management už začal vyjednávat s odbory o změnách v organizaci práce.
Vedení automobilky zatím žádné detaily nechce zveřejnit, podle informací Ekonoma má jít o přechod na šestidenní pracovní týden od začátku příštího roku. Mimořádné směny z pátku na sobotu automobilka zavedla už na začátku léta. Ty jsou dobrovolné a zaměstnanci mají nárok na některé příplatky. Na stále rostoucí poptávku to ale nestačí, píše Ekonom.
Překlopení mimořádných dobrovolných směn na pravidelné by se mělo týkat jak mateřského závodu v Mladé Boleslavi, tak i provozů v Kvasinách.
Zároveň s přechodem na šestidenní pracovní týden by se musel zvýšit počet pracovníků, aby zaměstnancům i přes směnu navíc zůstaly na lince zachovány dva dny volna týdně. Podle předsedy škodováckých odborů Jaroslava Povšíka, by se měla potřeba nových zaměstnanců pohybovat kolem 800 lidí.

Zdroj: Ekonom

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).