Ekonom: Ke zlepšení ekonomiky stačí udělat málo

České hospodářství už zažilo lepší chvíle, než prožívá nyní. I přes ekonomické problémy, které naši ekonomiku negativně ovlivňují ale ekonomové věří v letošní mírný růst. V příštím roce pak odhadují zrychlení tempa: Saxo Bank očekává mírný letošní růst hrubého domácího produktu České republiky, a to o 0,2 procenta. Pro rok 2014 odhadujeme zrychlení tempa růstu české ekonomiky na 1,8 procenta, uvádí zpráva banky.

Ke zlepšení ekonomiky přitom stačí udělat málo, myslí si Karol Piovarcsy, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu. Podle tohoto ekonoma je potřeba hlavně zlepšovat situaci na trhu práce, podporovat vznik nových pracovních míst a zaměřit se více na mikroekonomiku. Podporou živnostníků a drobných podnikatelů totiž vláda může pomoci vzniku nových pracovních míst a podpořit tím zaměstnanost. To se v konečném důsledku projeví i v oživení soukromé spotřeby, což pozitivně podpoří i ekonomický růst, řekl Piovarcsy.

Dodává také, že politici by se také měli oprostit od politických bojů a naopak se zaměřit na ekonomické oživení. Svůj efekt to přinese i v podobě zlepšení spotřebitelské a podnikatelské důvěry v ekonomiku, uzavřel Piovarcsy.

Některé zdravotní pojišťovny proplácí protonovou léčbu ČSSD: Část peněz z druhého pilíře znárodníme        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
24. 5. 2013 13:59 Nový

Hlavně snížit daně

celé vlákno

Peníze je potřeba nechat podnikatelům, kteří je jednak budou víc otáčet, takže stát si na svoje nakonec stejně přijde, ale hlavně je investují účelněji, protože velká část toho, co ze státní kasy vytáhnou politici, se octne na zahraničních účtech a česká ekonomika ostrouhá.

kubat.rada aura:10
25. 5. 2013 10:39 Nový

Re: Hlavně snížit daně

celé vlákno

Peníze je potřeba nechat především zaměstnancům. Hodně z nich totiž už víc nemůže utrácet, protože utratí vše, co vydělají. Naopak velkým mezinárodním molochům bych klidně trochu vzal, stejně naprostou většinu vydělaných peněz posílají do zahraničí.