Hlavní navigace

Ekonom: Ke zlepšení ekonomiky stačí udělat málo

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 5. 2013

České hospodářství už zažilo lepší chvíle, než prožívá nyní. I přes ekonomické problémy, které naši ekonomiku negativně ovlivňují ale ekonomové věří v letošní mírný růst. V příštím roce pak odhadují zrychlení tempa: Saxo Bank očekává mírný letošní růst hrubého domácího produktu České republiky, a to o 0,2 procenta. Pro rok 2014 odhadujeme zrychlení tempa růstu české ekonomiky na 1,8 procenta, uvádí zpráva banky.

Ke zlepšení ekonomiky přitom stačí udělat málo, myslí si Karol Piovarcsy, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu. Podle tohoto ekonoma je potřeba hlavně zlepšovat situaci na trhu práce, podporovat vznik nových pracovních míst a zaměřit se více na mikroekonomiku. Podporou živnostníků a drobných podnikatelů totiž vláda může pomoci vzniku nových pracovních míst a podpořit tím zaměstnanost. To se v konečném důsledku projeví i v oživení soukromé spotřeby, což pozitivně podpoří i ekonomický růst, řekl Piovarcsy.

Dodává také, že politici by se také měli oprostit od politických bojů a naopak se zaměřit na ekonomické oživení. Svůj efekt to přinese i v podobě zlepšení spotřebitelské a podnikatelské důvěry v ekonomiku, uzavřel Piovarcsy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).