Spočítejte si...

Zavřít

ČSSD: Část peněz z druhého pilíře znárodníme

ČSSD po svém posledním oznámení, že chce minimalizovat ztráty pro účastníky druhé pilíře, nyní mění strategii a mluví o znárodnění. 3% body z hrubé chce převést do 1. státního pilíře, zbytek příspěvků, kdy klienti odváděli navíc 2% body ze své hrubé mzdy, chce strana převést do třetího pilíře. ČSSD navrhuje, aby účastníkům druhého pilíře byly jimi vložené prostředky převedeny do třetího. Tedy i těm, kteří dosud ve třetím pilíři nespoří. Prioritou je nepřipravit lidi o peníze, které do druhého pilíře vložili ze svého, řekl online deníku Aktuálně.cz Roman Sklenák, stínový ministr práce a sociálních věcí.

Ve třetím pilíři tak budou i lidé, kteří tam být nechtějí. Česká republika tak nejspíše částečně bude následovat maďarský scénář, kde také došlo ke znárodnění prostředků ve druhém pilíři. K tématu čtete: Stínový ministr financí ČSSD: „2. pilíř penzijní reformy zrušíme“

Ekonom: Ke zlepšení ekonomiky stačí udělat málo V neděli nepůjde internetové bankovnictví mBank        
karel
karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 5. 2013 18:45 Nový

Re: ČSSD: Část peněz z druhého pilíře znárodníme

celé vlákno

Nesmysl. Dvě procenta, která si účastníci 2. pilíře ukládají navíc, jim budou převedena do 3. pilíře. O žádné peníze nepřijdou.

Klokánku
Klokánku (neregistrovaný) ---.120.broadband9.iol.cz
25. 5. 2013 10:39 Nový

Re: ČSSD: Část peněz z druhého pilíře znárodníme

celé vlákno

Ty jsi to Karle buď nepochopil nebo jsi socan (nebo obojí) :-) článek ve spojeni se znárodněním mluvi o 3% které socani znarodni do 1 pilíře a tím padem zase zahuci do te černé díry.

karel
karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 5. 2013 14:42 Nový

Re: ČSSD: Část peněz z druhého pilíře znárodníme

celé vlákno

3 procenta jsou procenta, která odvádějí všichni, bez ohledu na to, zda vstoupí nebo nevstoupí do 2. pilíře.

Klokan
Klokan (neregistrovaný) ---.120.broadband9.iol.cz
26. 5. 2013 23:27 Nový

Re: ČSSD: Část peněz z druhého pilíře znárodníme

celé vlákno

Jasne, ale ty 3% budou mít ty lidi na konci roku připsány na uctu a jsou jejich. A pak přijde Bohuš se Zdeňkem a ty 3% jim zase seberou do "společného JZD". A proto to znárodnění. Uz jsi to pochopil ?

kubat.rada aura:10
25. 5. 2013 11:07 Nový

A záleží na tom tak moc?

Pokud ČSSD vyhraje příští volby, bude v druhém pilíři celkem málo lidí a hlavně tam budou mít minimální úspory. Podle mě tedy až tak nezáleží na tom, jestli ta dvě procenta pošlou zpátky na účet a nebo je pošlou na penzijní připojištění. Pochybné bude jen to pokud si kvůli výplatě těch několika set korun (max. několika tisíc korun) budou muset někteří klienti zřídit PP (po roce ho budou moct zrušit a nechat si peníze vyplatit). Považuji to za podivné řešení i přesto, že PP mají skoro všichni pracující a naopak II. pilíř nemá skoro nikdo.