Volit by měli jenom ti, kdo platí daně. Jenom to dává právo, aby rozhodovali, co se s těmi penězi udělá. Je jasné, že lidé, kteří jsou na penězích od státu přímo závislí (s vyjímkou skutečně nemohoucích a důchodců, kteří celý život daně platili) mají tendenci spíš brát než rozumně hospodařit. A samozřejmě je lze také snadno zlákat nepodloženými sliby. Proto máme vládu jakou máme. Pamatuji, jak pan Sobotka kdysi dávno jako ministr financí po volbách prohlásil, že jejich předvolební sliby nelze splnit, protože nebyly ekonomicky reálné. Jsem zvědav,kdy to letos zopakuje. Ovšem všeholid ho příště zase zvolí, protože sliby nic nestojí a tihle lidé jsou schopni volit kohokoliv jen za pivo a párek.
kdyby existovala věrohodné údaje, jestli se složitost vyplatí, byl bych pro, aby lidé, jejichž úhrnná celoživotní daňová povinnost je vyšší než úhrnný příjem dávek/důchodů měli volební právo, ostatní ne.
Současně bych zavedl společné zdanění rodiny, tedy aby rodiče měli volební právo i za své děti, pokud celkové daně rodiny překročí celkové příjmy rodiny.
Což by mělo zajistit, že většině důchodců by měli svá práva, pokud pracovali alespoň "trochu". A současně neztratí rodina volební hlasy, když aspoň jeden někdy "trochu" odváděl daně, i kdyby žena rodila již jako student. A současně celoživotní vyžírci, jakékoliv národnosti/pleti, by svá práva ztratili.
Daně = všechny daně včetně tzv soc. a zdrav. pojištění. Příjmy, všechny příjmy včetně čerpání zdravotních výloh.
už ted při domýšlení všech složitých výpočtů a variant se musíme tohoto vzdát... (Je stipendium soc. dávka?)
Nerozumím té češtin, ale asi jste chtěl říci, že kdo zaplatí na daních víc než si vybere pak na všech dávkách, tedy četně důchodů, může volit. Myslíte i odvody zaměstnavatele? Nevím jak vy, mám sice nadstandardní plat a daně platím dost, ale tohle bych nedal. Bez odvodů zaměstnavatele bych si při současném výpočtu důchodu vybral svoje roční příspěvky do systému za tři měsíce. A neudělám s tím nic.