Hlavní navigace

dTest spustí kampaň proti neférovým seznamkám

Sdílet

Veronika Němcová 12. 2. 2020

Spotřebitelská společnost dTest 14. února 2020 spustí kampaň proti neférovým seznamkám. Jen loni totiž poradci a poradkyně společnosti řešili 4129 stížností týkajících se pěti zahraničních společností provozujících online seznamky (konkrétně šlo o be2, Interdate, Dateyard, Paidwings a Datingclub).

Na rizika dTest pravidelně upozorňuje, i přesto každý měsíc přibyde okolo 350 nových případů. Na základě dostupných dat odhadujeme, že tímto způsobem mohli čeští spotřebitelé za posledních čtyři až pět let přijít přibližně o 10 až 20 milionů korun, říká ředitelka dTestu Eduarda Hekšová.

Součástí kampaně „Bojujeme proti neférovým seznamkám“ (neferoveseznamky.cz) je podání žaloby na společnost Interdate a v závislosti na výsledku probíhajícího soudního řízení v Lucembursku pravděpodobně také na be2. Možnost podat hromadnou žalobu zatím neexistuje, budeme ale požadovat, aby soudy těmto společnostem nařídily zdržet se protiprávního jednání, uvádí Hekšová.

Podle ní dTest v rámci kampaně shromáždí poškozené spotřebitele a těmito případy pak podpoří svou argumentaci před soudy. Organizace chce také upozornit na fakt, že kvůli chybějící možnosti podat hromadnou žalobu nemůže před soudy žádat finanční kompenzaci pro spotřebitele. O odškodnění se však organizace bude snažit vyjednávat, případně motivovat jednotlivé poškozené, aby požadovali své peníze zpět sami.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).