Spočítejte si...

Zavřít

Držitelé domény dostávají falešné výzvy k prodloužení platnosti

Zdá se, že se snahami o podvodné aktivity se v poslední době přímo roztrhl pytel. Tento týden na snahy podvodníků upozornilo také sdružení CZ.NIC, správce české národní domény.

Od pondělka totiž zaznamenává stížnosti držitelů domén .CZ, kterým do mailové schránky dorazily výzvy k prodloužení jejich platnosti. 

Držitelé domén, kteří byli v posledních dnech vyzváni, aby prodloužili platnost svých domén, se mohli stát obětí podvodu. Tyto zprávy mohou být falešné a proto bych chtěl vyzvat všechny, kteří tyto e-maily našli ve svých schránkách, aby se obrátili na své registrátory a požádali je o potvrzení správnosti této informace, upozorňuje Martin Peterka, provozní ředitel sdružení CZ.NIC.

Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC  později uvedl, že sdružení analyzovalo získané podvodné výzvy: Ve všech těchto případech jsou kontaktní údaje převzaty z webové prezentace té konkrétní domény, případně z dalších běžných veřejných zdrojů, tedy nikoliv z dat sdružení CZ.NIC. Již jsme také kontaktovali zástupce společnosti Air Bank a připravujeme podání trestního oznámení. 

Ve falešných výzvách bylo totiž obsaženo číslo účtu, kam platbu zaslat, právě Air Bank.

Sněmovna podpořila zdražení cigaret a za podivných okolností i zelenou naftu Majitelé vozidel nechtějí doplácet na nehody nepojištěným vozem        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
11. 9. 2014 16:13 Nový

Dobrý postup, jak někomu zablokovat účet

Stačí rozeslat podvodné faktury na něj odkazující. Taky mi přišla faktura, obratem jsem dal příkaz, naštěstí až ke dni splatnosti, takže jsem ho stornoval, když to v úterý hlásili v televizi. A hele! Do čtvrtku se to dostalo i na měšec jak na koni!