Spočítejte si...

Zavřít

Drahé potraviny učí Čechy lépe hospodařit s jídlem

Zdražování potravin Češi nejčastěji, v 60 % případů, čelí lepším hospodařením s jídlem. Uvádí to průzkum společnosti Provident Financial, která se dotázala čtyř tisíc lidí. Přibližně polovina lidí se zdražování brání tím, že v obchodech sahá po levnějších výrobcích. Asi 35 % dotázaných přiznalo, že šetří také tím, že nakupuje méně kvalitní potraviny.

Potraviny zdražovaly v průběhu celého loňského roku a tento trend bude pravděpodobně pokračovat. Například brambory byly podle Českého statistického úřadu letos v lednu o 40 % dražší než před rokem. Výrazné zdražení zasáhlo také mléčné výrobky nebo dovozové víno.

Bankovni poplatky jsou přehnaně vysoké, myslí si lidé Obama: Ekonomika je na tom dobře, chci zvýšit minimální mzdu        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 1. 2014 13:40 Nový

Zdrazilo a stale se zdrazuje naprosto vse

Ohledne potravin zdrazilo i ceske zbozi v zahranicnich hypermarketech na uzemi CR a stale prubezne pomalu zdrazuje.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
30. 1. 2014 0:05 Nový

No...

celé vlákno

Jak jsem dneska viděl naši novou vládu a slyšel ty sliby, myslím, že není daleko doba, kdy budeme třeba i rohlík kupovat na plátky. A pak uslyšíme "Mohu to nechat o dva gramy více?".
Aneb za totáče nebyly banány, pomeranče a kokos na vánoce. Ted to jednak nebude celý rok a jednak na to nikdo nebude mít ani na vánoce. To jsem to dopracovali.

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
30. 1. 2014 10:05 Nový

Re: No...

celé vlákno

Jo, a nenapadlo tě, že za to mohou spíše ti, co tu vládli 2006-2013, než ti, co nastoupili včera?

Marie Homolková aura:10
3. 2. 2014 17:29 Nový

Lidé prý více šetří s potravinami !!

Ten článek je blbost !!!! Nejvíce plýtvají s potravinami řetězce, než aby potraviny včas zlevnily, tak to je raději vyházejí. Můj švagr sváží takové potraviny do spalovny, to je plýtvání až hamba !!!!! Co je proti tomu krajíc suchého chleba nebo zkažený kus salámu nebo sýra.