Hlavní navigace

Drahé potraviny učí Čechy lépe hospodařit s jídlem

Sdílet

David Sillmen 29. 1. 2014

Zdražování potravin Češi nejčastěji, v 60 % případů, čelí lepším hospodařením s jídlem. Uvádí to průzkum společnosti Provident Financial, která se dotázala čtyř tisíc lidí. Přibližně polovina lidí se zdražování brání tím, že v obchodech sahá po levnějších výrobcích. Asi 35 % dotázaných přiznalo, že šetří také tím, že nakupuje méně kvalitní potraviny.

Potraviny zdražovaly v průběhu celého loňského roku a tento trend bude pravděpodobně pokračovat. Například brambory byly podle Českého statistického úřadu letos v lednu o 40 % dražší než před rokem. Výrazné zdražení zasáhlo také mléčné výrobky nebo dovozové víno.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 1. 2014 13:40

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ohledne potravin zdrazilo i ceske zbozi v zahranicnich hypermarketech na uzemi CR a stale prubezne pomalu zdrazuje.

 • 30. 1. 2014 0:05

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Jak jsem dneska viděl naši novou vládu a slyšel ty sliby, myslím, že není daleko doba, kdy budeme třeba i rohlík kupovat na plátky. A pak uslyšíme "Mohu to nechat o dva gramy více?".
  Aneb za totáče nebyly banány, pomeranče a kokos na vánoce. Ted to jednak nebude celý rok a jednak na to nikdo nebude mít ani na vánoce. To jsem to dopracovali.

 • 30. 1. 2014 10:05

  Tom (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Jo, a nenapadlo tě, že za to mohou spíše ti, co tu vládli 2006-2013, než ti, co nastoupili včera?

 • 3. 2. 2014 17:29

  mamčaRBK

  Ten článek je blbost !!!! Nejvíce plýtvají s potravinami řetězce, než aby potraviny včas zlevnily, tak to je raději vyházejí. Můj švagr sváží takové potraviny do spalovny, to je plýtvání až hamba !!!!! Co je proti tomu krajíc suchého chleba nebo zkažený kus salámu nebo sýra.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).