Spočítejte si...

Zavřít

Dotace na sociální bydlení může dosáhnout až 500 tisíc korun

Vláda v úterý odsouhlasila ministerstvu pro místní rozvoj dotaci na sociální bydlení. Finanční zdroje se použijí ze Státního fondu rozvoje bydlení. Na každý byt se počítá s dotací do výše až 500 tisíc korun. Dotaci mohou čerpat jak občané, tak i právnické osoby.

Hlavním cílem je podpora výstavby finančně dostupných nájemních bytů pro lidi s nízkými příjmy, kteří si nejsou schopni udržet bydlení v tržním sektoru.

Půjde-li o novostavbu, dotace pak bude ve výši 6 500 Kč/m2 s horním limitem 500 000 Kč. U stavebních úprav a rekonstrukcí bude dotace 5 500 Kč/m2, maximálně však 420 000 Kč na bytovou jednotku, dodal ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Nájemní sociální byty budou sloužit osobám z cílové skupiny po dobu 10 let v období 15 let od dokončení stavby. Po uplynutí této doby bude možné byty nabídnout na trhu za smluvní nájemné či je přeměnit na vlastnické bydlení.

Jednotné místo pro výběr a správu daní nebo pojištění nejdříve v roce 2014 Zvýšení daní? Politici ho odmítají, ekonomové souhlasí        
Pavla
Pavla (neregistrovaný)
9. 9. 2009 16:36 Nový

Dotace? Pro koho?

celé vlákno
Dotace je sice super, ale jediný kdo ji může využít bude obec, která může investici zafinancovat z obecního rozpočtu. Soukromý investor nic takového nepostaví, protože z nájemného 41 Kč/m3 rozhodně úvěr na výstavbu nezaplatí!!! A hlavně nechápu,proč by měli občané s nízkými příjmy,tj. většinou s nízkým vzděláním a nízkým příspěvkem do státní kasy získat levné nové voňavé bydlení s maximálním nájemným 41 Kč/m2???!!!! Kdežto lidé ve starých, zatuchlých, plesnivých bytech budou podle "deregulovaného" nájemného platit mnohem více??? Proč se neudělá dotace na určité procento těchto bytů ve starých domech???? Jak k tomu přijdeme my, co jsme se dobře učili a makáme od nevidím do nevidím, abychom mohli platit daně a žádné výhody nezískat? Nemluvě o tom, kam ty daně jdou!!!!!!
Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) ---.131.broadband10.iol.cz
27. 11. 2014 12:56 Nový

Re: Dotace? Pro koho?

celé vlákno

Naprosto souhlasím. Tento stát je totálně namířen proti pracujícím.
Kdo pracuje nemá na nic nárok a vzhledem k tomu, že pracuje, musí vše poctivě hradit. V mnoha případech mají větší příjmy nepracující. Vyplatí si nadělat děti a člověk je zabezpečen.
Má nárok na zdravotní péči, spoustu výhod jako sociálně slabí..,
Akorát nikdo neřeší, že toto nejde do nekonečna, že na ty slabí musí někdo dělat a že to jednou bude velký problém, ale to už bude asi pozdě.
Já osobně jsem zhnusena, celý život pracuji a jaké mám vyhlídky? Důchod téměř žádný, zdraví = asi na tom určitě budu hůře, než někdo kdo v životě nedělal.