Hlavní navigace

Dostupnost a kvalita práce finančních úřadů zůstane i po vládních škrtech stejná, tvrdí MFČR

Sdílet

Lenka Kašparová 23. 8. 2019

Ministerstvo financí plánuje rozsáhlou restrukturalizaci. To vyvolalo obavy a vedlo k založení Petice proti záměru Ministerstva financí ČR zrušit 34 vybraných pracovišť finančních úřadů. Proti zvěstem, že má dojít k rušení finančních úřadů a zhoršení jejich dostupnosti pro občany, se ministerstvo silně ohradilo.

Návrh optimalizace pracovišť FÚ prý pouze plánuje v roce 2020 převést 34 pracovišť do tzv. režimu 2+2. Což znamená, že činnost těchto úřadů bude zajištěna v úředních dnech minimálně dvěma pracovníky a v případě potřeby, například ve dnech podávání daňových přiznání bude rozšířen počet úředních dnů i počet pracovníků.

Generální ředitelka FS Tatjana Richterová pozvala starosty všech měst a obcí, kde mají sídla územní pracoviště, kterých by se měla optimalizace týkat, k osobnímu jednání. Na těchto jednáních řeší se starosty situaci každého konkrétního územního pracoviště. Některá z těchto jednání již proběhla a další probíhají v těchto dnech, říká Petr Habáň, tiskový mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).