Spočítejte si...

Zavřít

Pražské domácnosti si od října připlatí za zemní plyn

Domácnosti v Praze a jejím blízkém okolí si od října připlatí za dodávky zemního plynu, jejichž ceny vzrostou o 6,2 procenta. Pražská plynárenská, dodavatel zemního plynu v této oblasti, tak bude dokonce zdražovat více než společnost RWE Transgas, která ve čtvrtek ohlásila 4,8% nárůst cen. Naopak společnost E.ON, která zajišťuje dodávky a distribuci plynu na jihu Čech, ponechá i nadále stávající ceny.

Pražská domácnost, která na plynu pouze vaří, si měsíčně připlatí asi 6 korun. Pokud jej používá i k ohřevu vody, zaplatí asi o 23,50 korun měsíčně více. O 79 korun měsíčně více si pak připraví ti, kteří na plynu vaří, ohřívají jím vodu a topí. Majitelům rodinného domu se jeho provoz prodraží zhruba o 133 korun měsíčně.

Cena zemního plynu pro maloodběratele vzroste v říjnu o 6,9 procenta a firmy a velkoodběratelé si připlatí o tři procenta více.

Zdroj: ČTK

Ceny pohonných hmot i nadále klesaly Česká spořitelna emituje nové dluhopisy        
prehled
prehled (neregistrovaný)
10. 9. 2009 11:33 Nový

RE: Pražské domácnosti si od října připlatí za zemní plyn

celé vlákno
no nakonec budeme ze svych vyplat platit vse jen za plyn elektrinu a vodu, abychom nedopadli tak, ze budeme potrebovat nebankovní půjčky na to, abychom nepomreli hlady
10. 9. 2009 15:32 redakčně upravil Dalibor Z. Chvátal, důvod: Reklama