Hlavní navigace

Domácnosti se zajímají o české dluhopisy více, než se čekalo

Sdílet

Gabriela Hájková 4. 10. 2011

Zájem o české státní dluhopisy je hned od prvního dne jejich možné objednávky nadstandardní. Například ČSOB v prvních hodinách zaregistrovala 300 objednávek v celkové hodnotě 2 mld. Kč. Česká spořitelna zaregistrovala během první hodiny 330 obchodů. Informace o dopoledních obchodech přinesl Český rozhlas Radiožurnál.

Odpoledne již přestaly banky po dohodě s ministerstvem financí další informace komunikovat. Podle České televize už si ale během prvního dne zájemci zamluvili polovinu z celkových 10 mld. Kč. Vše o českých státních dluhopisech pro domácnosti si můžete přečíst v článku Pět odpovědí, které potřebujete znát, než si koupíte české dluhopisy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 10. 2011 14:01

  Podle Zandla Debil a spammer - zabanovaný na lupě (neregistrovaný) 81.30.243.---

  Počítám něco špatně, že jeden obchod je v průměru za více než 6 mega ? Ehm, kolik domácností mezi nákupujícími asi bude ?? Spíše to vypadá, že domácnosti nemají skoro vůbec žádný zájem, ale to také nic neříká, když jde jen o první den.

  Osobně mě ale zájem velkých hráčů o tak nejistý instrument překvapuje. Nejistý mi přijde v tom, že není jisté kde bude koruna v čase a v podstatě jako občan nemám ani možnost to ovlivnit. Což je pro mě příliš velké riziko, když obchod je na dlouhou dobu a "výdělek" mi bude vrácen v korunách. Je možné i že se bude koruna nakonec propadat vůči euru - pokud bude tempo rozkrádání ČR vládou větší než tempo růstu ekonomiky nebo pokud bude nad ČR či světem běsnit nějaká další psychologická operace typu řecké krize. Na druhou stranu je zde i mnoho pozitiv pro naše hospodářství plynoucích z členství v EU - takže opravdu nevím. Přesto bych byl velmi opatrný a jako velkoinvestor bych rozhodně dal přednost jistějším sázkám než je tahle.

 • 4. 10. 2011 16:27

  avathar202202 (neregistrovaný) 195.113.197.---

  Ondra Nefů na Neviditelnym psovi píše o 6%nim úroku, který žádná banka nedá ----> i pomněrně vzdělaný člověk vypustí takový blábol do novin, tak se nedivte. Navíc, tyhle dluhopisy budou nejspíš atraktivní pro neziskové organizace, které prakticky skoro nikam jnam nemůžou peníze ukládat a 2% p.a. je pořád víc než 0,75% p.a. co nabízí velká trojka u svých termínovaných vkladů...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).