Hlavní navigace

Do vlaku si vezměte jídlo a pití. Dráhy varují před možnými problémy kvůli počasí

Sdílet

Jiří Hovorka 18. 1. 2018

Česko zasypává sníh a situaci má dnes ztížit také silný vítr, varují meteorologové. Komplikovat to může třeba dopravu na železnici. České dráhy proto hlásí, že připravily preventivní opatření.

Jedná se zejména o posílení pohotovostí zaměstnanců v provozních profesích, především strojvedoucích, vlakvedoucích a průvodčích, dispečerů a také posílení pohotovosti záložních vozidel, říká mluvčí národního dopravce Petr Šťáhlavský.

Dráhy také žádají cestující, aby v případě zhoršených povětrnostních podmínek počítali s možným zdržením na cestě a měli s sebou například pití, jídlo, případně léky, pokud je užívají.

Žádáme veřejnost, aby při plánování cesty dnes nebo zítra dopoledne sledovala vývoj počasí a aktuální situaci v provozu na železnici, například na webu ČD, kde jsou mimořádnosti průběžně aktualizovány, dodává Šťáhlavský.

Silný vítr v kombinaci s množstvím nového sněhu může způsobovat například pád stromů do kolejí, což může zdržet opravu v řádu desítek minut. 

Aktuálně dnes v ranních hodinách počasí dopravu na železnici nijak významně neovlivňuje a zatím nejsou hlášeny žádné mimořádnosti způsobené počasím. V ranních hodinách jely vlaky včas nebo jen s minimálním zdržením, říká Šťáhlavský.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).