Hlavní navigace

Do Prahy vstupuje další carsharingová společnost, půjčování aut bude samoobslužné

Sdílet

Pokud využíváte služeb carsharingu, pribude vám v Praze další možnost. Na pražský trh totiž vstoupila italská společnost Anytime carsharing.

Aktuálně je možné se pouze registrovat skrze mobilní aplikaci, která je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS. Po provedení registrace je potřeba vyfotit průkaz totožnosti, řidičský průkaz a udělat si selfie. Následně nahrajete platební kartu a můžeze si půjčit auto.

Objednání vozidla by mělo podle společnosti být dostupné do měsíce, tedy nejpozději začátkem května 2019. Služba umožní vyhledávat, rezervovat a odemykat auta přímo z mobilní aplikace. Rezervace, vyzvednutí i vrácení je samoobslužné.

Po schválení registrace si zákazník může vybrat nejbližší auto Anytime a rezervovat jej prostřednictvím mobilní aplikace. Aplikace najde nejbližší auto a vytvoří k němu trasu. Klient pak bude mít 20 minut zdarma, aby se k rezervovanému vozu dostal, říká ředitel Anytimecarshare v České republice Milan Beutl.

Pronájem vozidla je možné počítat po minutách, hodinách nebo dnech. Ceny služby začínají na 1,99 Kč za minutu, která zahrnuje benzin, mytí auta a pojištění vozu. Součástí je i možnost bezplatně parkovat na modrých a fialových zónách. Po ukončení pronájmu se platba automaticky strhne z platební karty.

V nabídce bude mít společnost několik set vozidel Toyota Yaris Hybrid s automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Část vozů má ve výbavě i bluetooth.

Kromě Anytime carsharing poskytuje v současné době v Praze sdílení aut i například CAR4WAY. V březnové aktualitě jsme vás informovali o tom, že pokud cestujete se společností RegioJet do Prahy nebo do Brna, získáte společně s lístkem také poukaz za 999 Kč právě na využití CAR4WAY.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).