Hlavní navigace

Dnes zasedne Senát poprvé v novém složení

Sdílet

Jiří Velinský 26. 11. 2008

Dnes zasedne Senát poprvé v novém složení od říjnových voleb, kdy nový mandát získalo 27 senátorů. Členové horní parlamentní komory budou volit nového předsedu, místopředsedy a projednávat zřízení výborů a komisí Senátu. Na programu je i projednávání smluv o výstavbě amerického radaru v Brdech.

První schůze v sedmém funkčním období bude zahájena ve středu v 10 hodin dopoledne. Senátoři si na začátku vyslechnou zprávu Mandátového a imunitního výboru o platném zvolení všech nových členů horní parlamentní komory. Potom budou noví senátoři skládat slib.

Dopoledne chtějí senátoři stihnout ještě volbu předsedy a místopředsedů Senátu a zřízení senátních výborů a komisí. V dalších bodech budou senátoři volit předsedy těchto institucí. Na konec organizační a volební části schůze horní parlamentní komory si senátoři stanoví nový zasedací pořádek.

Na závěr zasedání senátoři stanovili projednání obou smluv týkajících se umístění radarové protiraketové základny USA. Senát rozhodl o odsunutí projednávání smluv o radaru až na období nových senátorů již v říjnu. Podle předsedy senátu Přemysla Sobotky (ODS) je to legitimní postup navzdory tomu, že vládní koalice, která umístění radaru podporuje, už nebude mít v komoře většinu.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).