Hlavní navigace

Dnes je poslední den, kdy můžete požádat o vrácení DPH zaplacené v jiných státech EU

Sdílet

Lenka Kašparová

Pokud jste plátcem DPH, můžete žádat o vrácení DPH zaplacené za zboží a služby v jiných členských státech EU, a to do 30. září 2019. Částka požadovaná k vrácení, přitom nesmí být nižší než 50 EUR za celý předcházející kalendářní rok. Žádost můžete podat za kratší období, než je kalendářní rok, nejméně však za tři měsíce, a to pouze v případě, že minimální výše vaší nárokovatelné DPH je 400 EUR.

Žádost o vrácení DPH z jiných členských států EU je při splnění daných podmínek možné podat prostřednictví elektronického portálu české daňové správy. Za tím účelem je ale nutné nechat si předem do této elektronické aplikace zřídit přístup, vysvětluje Tomáš Jaček, daňový specialista KODAP.

Zahraniční úřad má na posouzení žádosti lhůtu 4 měsíce. Zmíněná lhůta běží od okamžiku doručení žádosti, což může být i několik dnů od podání žádosti na český finanční úřad. Český správce daně má na udělení přístupu 15 dnů. V případě, že vás zahraniční správce daně vyzve k doplnění dokladů či jiných náležitostí prodlouží se tato lhůta o další dva měsíce.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Diskuse byla uzavřena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).