Hlavní navigace

Dlužíte? Napište nám vaše zkušenosti.

Sdílet

Ondřej Antoš 17. 8. 2006

Finanční server Měšec.cz připravuje druhé vydání analýzy zadluženosti v České republice. Na její přípravě se můžete svými zkušenostmi podílet i vy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2006 14:17

  vn (neregistrovaný)
  Dlužím nějakých 850 tisíc ze stavebního spoření. Chtěl bych varovat před překlenovacímy úvěry od stavebních spořitelen, protože to je neuvěřitelná zlodějna. Člověk splácí doslova jako magor, už má 50 procent dlužné částky a stejně to není nic platné, protože nemá body! Takže spořitelna má peníze na účtu stav. spoř., ale neustále s nimi nechce umořit polovinu dluhu, protože nemám body a člověk platí úroky z celých 850 tisíc. Je to nehoráznost, byť zcela v souladu se smlouvou a zřejmě i s proklamacemi o podpoře bydlení z úst všech nabubřelých televizních bublin a mluvících hlav, kteří nám to vždy hezky vysvětlují.
  Dluh velice svazuje, například pokud by člověk chtěl změnit práci, je to veliké riziko, protože neví předem jak mu to v nové práci půjde. Přichází o velkou část svobody a stává se dokonalou součástí společnosti, která musí pracovat, splácet a platit daně, pokud nechce o všechno přijít jako mávnutím kouzelného proutku.
  Přesto si nestěžuji, byla to má svobodná volba a za všechno se platí.
  VN
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).