Spočítejte si...

Zavřít

Digitalizace ovlivní miliony domácností

Šest z deseti českých rodin stále přijímá televizní signál přes klasickou anténu. Pro 2,5 milionů domácností to tak znamená, že si budou muset koupit buď novou televizi nebo alespoň set-top-box, který umožní přijímat „modernější“ televizní vysílání.

Dojde totiž k nová etapě digitalizace, která by měla přinést obraz ve vysokém rozlišení a více kanálů včetně placených stanic. Nutnost nákupu nových televizí je údajně citlivé politické téma, politici se proto změny snaží vhodně načasovat: Právě teď se bavíme o způsobu, jak to provést, řekl HN náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný.

Nezaměstnaných ubylo. Čekalo se ale víc Něměčtí starostové: Češi nám možná také zpoplatní silnice        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
9. 7. 2014 10:05 Nový

Není to zas tak velký problém

Už deset let se pájí bezolovnatými pájkami, které jsou příznačné tím, že do 5 let se určitě objeví studeňák. Dnes už jsou na trhu prakticky jenom HD přístroje, takže stačí 5 let počkat a pak bez jakýchkoliv problémů jen přepnout na HD.
Jinak bylo chybo v SD vysílání vůbec začínat: Už v té době byly na trhu v rozumných cenách HD přístroje. Já sám jsem 3 roky před zapnutím digitálu tady na Zlínsku přešel na satelitní příjem, kde už HD bylo běžné a bylo jasné, že u nás se bude začínat na SD. A vyplatilo se, taková Borhyová je na HD uplně jinačí podívaná!