Hlavní navigace

Děti jsou nejzranitelnějšími uživateli internetu, vznikají projekty, jak je ochránit

Sdílet

Redakce 2. 6. 2009

Na internetu číhá nejedno nebezpečí. Kromě všudypřítomných virů, které napadají počítače a poškozují je, hrozí nebezpečí i dětem a mladistvým. Nejde o viry, nýbrž o jedince, jejichž chování vůči dětem z pohledu většinové společnosti je nemravné. Sexuální útoky předchází snaha o sblížení se s dětmi prostřednictvím sociálních sítí a různých komunikačních nástrojů, upozorňuje server Vitalia.cz. Jakmile vznikne pouto, snaží se lidé s touto deviantní poruchou získat informace o dětech (věk, pohlaví, bydliště, zájmy) a snaží se o reálné setkání. Jsou neobvykle trpěliví a na svou příležitost dokáží čekat týdny a měsíce. Podrobněji: Co hrozí dětem na internetu a jak je ochránit?

Scénář jejich deviantního chování je podobný. Prostřednictvím úplatků se snaží postupnými kroky přimět děti až k sexuálním úkonům. Naléhají na děti a snaží se o zachování jejich tajemství mezi nimi. Tím se kryjí před prozrazením a potrestáním. V každé kultuře na světě je sexuální násilí proti dětem trestáno. V západním světě jde zpravidla o ústavní léčbu a vězení, ve východních kulturách riskují pachatelé hrdelní tresty.

Mezi problémovou oblast patří i sdílení soukromých dat a nelegální stahování. Podle serveru Slunečnice.cz, který na problematiku upozornil, dochází na internetu k pirátským zločinům, aniž si uživatelé uvědomují své rizikové chování. Podrobněji: Bezpečnost dětí na internetu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).