Spočítejte si...

Zavřít

Den protestu proti bankovním poplatkům se blíží - 28. únor

Před časem vyzval portál www.bankovnipoplatky.com návštěvníky webu, aby hlasovali o nejvhodnějším datu pro „Den protestu proti bankovním poplatkům“. S přehledem zvítězil jako nejvhodnější den 28. únor. Poslední den nejkratšího měsíce byl navržen jako symbol, že bankovní poplatky peníze klientů také krátí.

Počínaje letošním rokem tedy můžeme 28. února „slavit“ jako den protestu proti bankovním poplatkům či alternativně jako den bez bankovních poplatků. Portál www.bankovnipoplatky.com v této souvislosti připravuje několik aktivit.

První z nich je anketní otázka, ve které se mají návštěvníci webu vyjádřit k tomu, jakým způsobem si tyto oslavy představují. Základní možnosti, co dělat onoho dne 28. února: neplatit platební kartou, neprovádět žádné bankovní převody, vybrat peníze z běžných účtů, nalepit poplatkožrouta na nejrůznější místa či lampiónový průvod.

Cílem je upozornit na problematiku bankovních poplatků v ČR zajímavou a nevšední formou a věnovat tomuto tématu pravidelně jeden den v roce.

Ceny zboží a služeb v lednu vzrostly o 3 procenta OSVČ musí informovat o svých příjmech a výdajích v roce 2007        
Tomáš Marný
Tomáš Marný (neregistrovaný)
18. 2. 2008 10:29 Nový

Nechápu...

Vystupování proti nesmyslným bankovním poplatkům snad bylo dobré v době, kdy nebyla alternativa s účtem bez poplatku. Dneska si už snad každý může vybrat účet, kde nebude platit nic. Pokud je někdo takový vůl, že má účet v bance, která mu za připsání úroku strhne peníze za účetní položku, tak mu stejně žádné ankety a protesty nepomůžou.
Petr
Petr (neregistrovaný)
19. 2. 2008 13:17 Nový

Kdo tohle vymyslel?

(souhlas s předchozím příspěvkem)
Skutečně nerozumím těmto iniciativám. Proč Ti, kteřím se to nelíbí nepřejdou tam, kde poplatky platit nebudou??