Hlavní navigace

Daňový balíček byl schválen, rodiny budou mít vyšší slevy a nastanou i další změny

Sdílet

V pondělí 4. dubna 2017 schválili poslanci daňový balíček. Ten již jednou odhlasovali, ale Senát jej vrátil zpět s pozměňovacími návrhy. Sněmovna ale včera schválila zákon v původním znění. Nyní míří daňový balíček k podpisu prezidentem republiky. Účinnost zákona pak nastane 15. den po publikaci ve Sbírce zákonů.

Na základě tohoto zákona se navýší daňové zvýhodnění na druhé, třetí a další vyživované dítě. Na druhé dítě se zvýší o 200 Kč měsíčně (2400 Kč ročně) a na třetí a další dítě o 300 Kč (3600 Kč ročně).

Pokud jste OSVČ a uplatňujete výdaje paušálem, budete mít nově opět možnost uplatnit daňové zvýhodnění na děti nebo slevu na druhého z manželů. A pokud máte zaměstnance nebo kromě příjmů z podnikání i příjmy ze zaměstnání, budete moci nově mít možnost platit paušální daně.

Jestliže jste zaměstnanec a k tomu máte i jiné příjmy ze závislé činnosti do 2500 Kč, nemusíte nově podávat daňové přiznání.

V rámci daňového balíčku byly ale schváleny i další změny, které jsme si podrobně rozebrali v článku Schválený daňový balíček: 10 změn pro vaši peněženku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).