Hlavní navigace

Daňové přiznání podejte nejpozději zítra. Pokuty budou tentokrát vyšší

Sdílet

Gabriela Hájková 31. 5. 2021

Daňové přiznání k dani z příjmů musíte odevzdat nejpozději zítra. Abyste to měli bez sankce, musíte totiž formulář podat do 1. června. Lhůta ale platí pouze pro elektronická podání, lhůta pro papírová podání už uplynula. Nejpozději 1. června musí být na účet finančního úřadu připsán i případný doplatek na dani.

Pokud byste termín propásli, dostanete vyšší pokutu než platilo v minulosti. Sankce se totiž nebude počítat zpětně jen za období k nově vyhlášeným termínům, ale až k původnímu datu pro podání přiznání, tedy k 1. dubnu.

V případě, že byste lhůtu 1. června propásli, nabízí se ještě jedna cesta. Můžete využít služeb daňového poradce, protože v takovém případě můžete daňové přiznání podat až do 1. července. Rozhodnout se můžete i na poslední chvíli, protože nově už se plná moc pro poradce nemusí finančnímu úřadu předkládat předem, ale stačí ji uplatnit až s podáním.

Chcete-li využít k podání elektronického daňového přiznání online finanční úřad na webu Moje daně, bude se vám hodit článek Vyzkoušeli jsme: Jak se podává přiznání přes online finanční úřad „Moje daně“?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).