Hlavní navigace

Nové cestovní pojištění kryje náklady spojené s karanténou i náhradní zpáteční cestu

Sdílet

Gabriela Hájková 31. 5. 2021

Návraty ze zahraniční dovolené mohou být letos komplikovanější. V případě, že budete na dovolené pozitivně testováni na covid-19, pobyt se vám může prodloužit o nucenou karanténu nebo kvůli odepření nástupu do plánovaného zpátečního spoje. To znamená nutnost si zaplatit ubytování navíc.

Nová cestovní pojistka Covid plus, kterou začne Česká podnikatelská pojišťovna nabízet od 1. června, kryje i náklady spojené s nařízenou preventivní karanténou v zahraničí. Pojišťovna proplatí i náklady na náhradní dopravu zpět domů do ČR v souvislosti s onemocněním covid-19.

Může se stát, že kvůli kontaktu s nakaženým máte nařízenou karanténu a nemůžete odcestovat zpět domů v plánovaném termínu. ČPP uhradí v takovém případě náklady na ubytování, stravu a náhradní dopravu zpět do ČR, uvedl Michal Šimon, manažer odboru neživotního pojištění.

Pojišťovna nabízí pojištění ve třech variantách s různou úrovní limitů (Mini, Opti, Maxi). Sjednává se s limitem až 40 tisíc korun na osobu, na rozdíl od ostatní nabídky na trhu je poskytováno bez spoluúčasti, dodal Šimon.

Pojištění je určené pro krátkodobé zahraniční pobyty, nejdéle na dobu 90 dní. Lze sjednat s územní platností pro Evropu i pro celý svět. Platí na rizika spojená s onemocněním covid-19 při cestování do destinací označených zelenou, oranžovou, ale také červenou či tmavě červenou barvou na semaforu Ministerstva zahraničí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).