Hlavní navigace

Daňová amnestie může vylepšit rozpočet státu

Sdílet

Josef Janda 16. 9. 2009

V době hospodářské recese se mnohé země uchylují k tzv. daňové amnestii. Lidé, kteří v minulosti nesplnili svou daňovou povinnost a neuhradili finančnímu úřadu daně, tak mohou využít možnost beztrestného zaplacení svých daňových restů. Beztrestnost je v tomto případě míněna jako odpuštění penále z prodlení.

Podle odborníků by však po daňové amnestii měly finanční úřady přitvrdit při vybírání daní. Daňová amnestie by se neměla opakovat příliš často. Pokud by Česko přistoupilo k tomuto řešení, může naplnit státní pokladnu o zhruba 40 miliard korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2009 12:29

    Tss (neregistrovaný)
    Nelze vymáhat danovou povinnost tam, kde není zaměstnání a ten, kdo v tomto případě vymáhá by měl být trestán!!Zvláště vláda která vůbec nechápe zájmy lidí kteří se k vůli ní dostali do situace nezaměstnanosti již od 15 let.Vláda chápe jen jak okrádat a ničit v zárodku ty slabé a nemohoucí kteří se její byrokracií a hamižností musí zabývat protože jim to nařídila ač na to nemá ze zákona lidských práv a života pravomoc.Hrabe do pokladny na své platy a prasečí břicha!Ne pro pomoc slabým!!Takový zákon je neplatný a brutální!!V dogma násilí vláda nemá konce.Odpuštění dluhů a zákon dluhu tedy neexistuje.Jen u násilné vlády která za svou chamtivost a nedokonalost trestá tam, kde by ona měla byt trestána.Svaluje vinu na jiné a své viny si maže bez odvolání.Zastírá,lže,podvádí,podporuje násilí a ještě tomu věří.Takové zvěři odpuštění nenáleží!!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).