Hlavní navigace

Nezapomeňte, že daň musíte mít uhrazenou do poloviny příštího týdne

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 3. 2010

Poplatníci, kteří odevzdávají daňové přiznání v řádném termínu, musí růžový formulář doručit na příslušný finanční úřad do 31. března. Nezapomeňte, že do toho samého dne už ale musíte mít také uhrazenou i daň. Platbu posílejte raději dříve než poslední březnový den. Došlo totiž ke změně definice dne platby, který nyní znamená, že za den platby je považován den, kdy se vaše prostředky připíší na účet banky finančního úřadu. Dříve se za den platby považoval den, kdy se prostředky odepsali z vašeho účtu. 

Od základu daně z příjmů si můžete odečíst také úhradu zkoušky, která ověřuje výsledky vašeho dalšího vzdělávání. To je možné v případě, že za vás cenu nehradil zaměstnavatel nebo pokud si ji neuplatňujete jako výdaj podle § 24 zákona o daních z příjmů proti příjmům, které specifikuje § 7  téhož zákona.

Usnadněte si práci s formulářem interaktivního daňového přiznání, který automaticky vyplní také Přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ a vybrané zdravotní pojišťovny.

Máte-li otázky, ptejte se specialistky v naší daňové poradně.

Jiné to je v případě nedoplatku na sociálním pojištění. Ten mají OSVČ povinnost uhradit do osmi kalendářních dnů ode dne podání přehledu. Nedoplatek na zdravotním pojištění je třeba uhradit do osmi kalendářních dnů od podání daňového přiznání, nikoli přehledu pro zdravotní pojišťovnu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).