Hlavní navigace

Další podvodný web z vás chce vylákat peníze

Sdílet

Gabriela Hájková 2. 11. 2012

Sdružení Spotřebitel.net přišlo s varováním před dalším webem. Stránka sale4u.sk má sloužit k vyhledávání slev. Abyste ji ale mohli využít, je třeba se zde zaregistrovat a odsouhlasit všeobecné obchodní podmínky. Ty ale obsahují ustanovení o tom, že za přístup do databáze slev každý měsíc zaplatíte 6 eur. 

Všeobecně spotřebitelé všeobecné obchodní podmínky moc nečtou a při registraci na webu téměř vůbec. Proto jsou nyní zaregistrovaní spotřebitelé překvapeni výzvou provozovatele požadujícího uhrazení dlužné částky za několik měsíců zpětně.

Sdružení Spotřebitel.net radí všem spotřebitelům, kteří se registrovali na předmětných stránkách, aby požadované částky neplatili. Zákazník totiž neučinil skutečný a vážný projev vůle směřující k uzavření daného smluvního vztahu. Jinými slovy nevznikla platná smlouva a není tedy možné po spotřebitelích požadovat předmětné částky, uvádí sdružení ve své zprávě s tím, že pravděpodobně opět zůstane pouze u upomínek a výhružek, jako tomu bylo v předcházejících případech. Společnost si je zřejmě vědoma toho, že by v případném soudním sporu neuspěla. Proto je třeba se obrnit trpělivostí a nepodléhat psychologickému nátlaku, neboť to je to jediné, co mají obdobné společnosti k dispozici, dodávají zástupci sdružení Spotřebitel.net.

Provozovatelem webu je společnost Flavio Contrepacore and Co. Ltd. se sídlem na Seychelách, stejně jako například společnost Online Investment Group, která provozovala stránku ms-2010.sk, fungující na stejném principu. Více si o kauze přečtěte v článku: Jak se nechat vydírat podvodným webem snadno a rychle?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2012 12:31

    Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

    Pokud se někdo na takovýchto stránkách zaregistruje pod skutečnými údaji, tak je kockot...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).