Hlavní navigace

Čtyřčlenná rodina nechá za dovolenou na horách v ČR přes 25 tisíc. V zahraničí i více

Sdílet

Třetina Čechů vyráží pravidelně každoročně na hory za účelem zimních sportů. Nejčastěji do zimních středisek v České republice (59 %). Za dovolenou v rámci ČR pak průměrná čtyřčlenná rodina utratí 25 516 Kč. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank.

Pětina těch, co na hory vyrazí, jezdí na kratší pobyty, ale 11 % dotázaných tráví na horách alespoň týden. Na druhou stranu si ale pětina Čechů prázdniny na horách nemůže dovolit vůbec.

Průměrné ceny při dovolené na horách.
Autor: Equa bank

Průměrné ceny při dovolené na horách.

Dovolená na horách představuje pro řadu Čechů značný zásah do jejich rodinného rozpočtu. Z průzkumu vyplynulo, že každý 10. Čech si pořizuje zimní dovolenou částečně nebo zcela na úvěr. Pětina Čechů si právě kvůli finanční náročnosti dovolenou na horách nemůže dovolit vůbec, uvedl Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu Equa bank.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 1. 2019 14:15

  bez přezdívky

  Upřímně by mě zajímalo, jak to ta banka počítala, že došla k průměru 25 516Kč. Pokud jen sečtu cenu bydlení (18t) a skipasu (9t a to mi ukažte, kde šestidenní skipas dva dospělí a dvě děti nabízejí za 9t), tak jsem na 27 tisících, tzn. víc, než je průměr, a to:
  - neobědvám
  - nevečeřím
  - celý den nepiju
  - bydlím přímo na sjezdovce, proto neutrácím za dopravu (pardon, čtyřčlenná rodina týden přímo na sjezdovce za 18 tisíc? Kuš a nerejpej!)
  - na hory jsem došel pěšky
  - za celý týden neutratíme ani korunu na věci jako večerní lyžování, něco teplého na sjezdovce apod.
  - vybavení jsem rodině nakradl ostatní lyžařům, kteří si ho odložili před bufetem na sjezdovce, protože v tabulce není ani půjčovné za vybavení, ani jeho pořízení

  No, takže milá Equa banko, mohla bys prosím vysvětlit, tak se 18 tisíc za bydlení, 9 tisíc za skipas a řada dalších nezbytných věcí viz výše vejde do 25 516Kč? Aha, nevejde, takže to znamená, že průměrná česká rodina se nemůže dovolit týden lyžování na horách, když reálně vydává jen 25 tisíc. To mi moc pozitivní zpráva nepřijde. A ještě horší je, pokud si na to 10% z nich ještě půjčuje.

 • 28. 1. 2019 15:27

  lol (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Tak jsem se zkusmo podival na cenik skipasu pro ctyrclenou rodinu v krkonosich a 17000,- jen skipasy 6ti deni nevic dnes uz diky kameram NEPRENOSNE A DALE NEPRODEJNE...(HNUS v pulce se vam neco stane a prachy nikdo nevrati prodat nekomu dalsimu nemuzete) to zas nekdo pocital prumer i s vlekama kde maj 200m sjezdovek celkem....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).