Čtenáři serveru Měšec.cz většinou nesouhlasí s neproplácenými třemi dny v případě nemocenské

Ve čtvrtek jsme vám přinesli text, ve kterém jsme kromě pravidel kontroly nemocenských, okomentovali také statistiku „marodění“ v loňském roce. Je zřejmé, že lidem, kteří se bez důvodu ´hodí marod´, už se tento fígl příliš nevyplatí. Stonají spíše opravdu nemocní, proto se také prodloužila průměrná délka trvání nemoci, píše se mimo jiné v článku Jsou první tři dny nemocenské bič na simulanty?

O tom, že výše nemocenské je stále aktuálním tématem, svědčí anketa pod článkem. Během necelých dvou dnů hlasovalo již více jak 400 čtenářů, kteří jsou z více jak 60 % pro opětovné proplácení nemocenské alespoň ve výši 60 % z vyměřovacího základu. Vzhledem k tomu, že nemocenská patří k výrazným částem volebního boje, jde o velice zajímavé výsledky.

anketa_nemocenska
Šimerka firmám, městům a krajům: Vracení pojistného nečekejte ING Konto od března s nižším úrokem, termínované vklady s možností předčasného výběru        
novaak
novaak (neregistrovaný) 77.78.70.---
6. 3. 2010 5:22 Nový

Také nesouhlasím!

celé vlákno

Mám jednoduchý názor: Pokud si stát naprosto bez skrupulí vezme za první tři dny nemoci to, co jeho jest, tedy příslušnou platbu od zaměstnance i od zaměstnavatele za zaměstnance, tak by měl také zaměstnanci za ty tři dny něco dát. A to, že lidí, kteří marodí, jsou teď houfně označováni za simulanty, je nehoráznost. Pokud je mi známo, práceneschopným uznává jen a jen lékař, který ve většině případů vystudoval na státní útraty (z našich daní) lékařskou fakultu, tudíž by měl bych schopným posoudit, zda člověk, který k němu přijde s nějakým zdravotním problémem, je nemocný či není. Pokud sezná, že nemocný není, tak ho snad neuzná práceneschopným, že? Nebo snad mě Jůlínek a ta jeho podovná partička hodlají přesvědčit o tom, že lékaři v naší republice jsou naprosto neschopní? Pokud tedy jsou neschopní, tak je nutné, aby jim stát odebral diplomy a oprávnění k tomu, aby léčili, neboť jak chce lékař léčit zdravého člověka, kterého uznal z důvodu nemoci práce neschopným?

I.v.a.
I.v.a. (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
8. 3. 2010 13:18 Nový

Re: Také nesouhlasím!

celé vlákno

hlavne jde o to, ze kdyz clovek omarodi, tak zaplati prvni den ci dny x korun za poplatky u lekare, x korun za polozky na receptu a pak i za leky, doma musi platit byt s poplatkami, jidlo a jak se ma z NICEHO platit NECO?! Pracujici clovek plati socialku z cele vyplaty, takze by mel dostat aspon tech 60%. A ne sahat na uspory a nebo prechazet a nakazovat zdrave lidi svymi bacily.

Co se tyce uznani neschopenky, myslim si, ze je to v tom, ze i lekari jsou uplatni… Dle meho nazoru by se mely casteji delat kontroly a simulanty zvat na posudkove… Slysela jsem, ze v nekterych regionech, kde je malo prace, pres zimu lekari pisi neschopenky, aby lidi meli penize … ale to neni take reseni

Jenze poslanec, ktery nevi, co kolik stoji, marodi, kdyz se mu chce a ma pri tom 100% plat vcetne vsech vyhod (i duplicitnich vyhod), to nepochopi, protoze mu nejde o jeho koryto a clovek, jako clovek ho nezajima

Stamajik
Stamajik (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
15. 3. 2010 18:53 Nový

Re: Také nesouhlasím!

celé vlákno

Přesné,výstižné!
Kromě toho lidi s teplotami chodí do práce a po přechození několika chřipek jsou pak doma mnohem déle.Kde je pak ta úspora státních prostředků?A když už je to skolí,tak si raději berou dovolenou,aby o peníze nepřišli.Pokud má někdo smůlu,tak mu té dovolené „na zotavenou“ pak asi moc nezbyde.Ale úředníci mají statistiky o úbytku nemocných a velebí svá úsporná opatření!
Jak se říká: na chudej lid musí být přísnost!
P.S.: Poslanec marodit nemusí.Z případných problémů se vyspí a vypotí při zasedání,že?

j
j (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
10. 5. 2010 18:59 Nový

Re: Také nesouhlasím!

celé vlákno

Mám návrh ať se dá poslancům plat 14000–15000kč měsíčně aspoň na půl roku,aby zjsistily jak se nám obyčejným lidem s toho žije a nemocenskou také vyplatit až po měsíci,protože ze zaměstnání za prvních 14dnů dostaneme zaplaceno pouze za 7dní nemocenské a po dalších 14dnů se čeká i měsíc.Nám říkaji,že máme šetřit,ale sami rozhazuji!!!