Hlavní navigace

ČSSZ: Počet podnikatelů loni klesl o 7000 na 904.000

Sdílet

Jan Spilka 8. 1. 2007

Počet osob samostatně výdělečně činných, tedy podnikatelů, soukromých lékařů, umělců nebo zemědělců, klesl loni o 7000 na 904.000. V roce 2005 klesl počet podnikatelů o 35.000.

Pokles počtu podnikatelů není v celkovém měřítku nijak významný, nelze jej ale zcela podceňovat, uvedl pro ČTK prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek.

Dle Drábka mnoho občanů čeká na výslednou podobu vlády. Například ti, co uvažují s podnikáním začít nebo naopak případně podnikání ukončit.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 1. 2007 9:19

    TIPAŘ (neregistrovaný)
    Podnikám již 13 rok, ale opravdu uvažuju ukončení této pouze bohulibé činnosti.Hypermárkety mě zrušily prodejnu. Moje další činnost jsou služby veřejnosti a tam se už nedají ceny zvednout.Mrtvá sezoná trvá asi 5 měsíců.Souhrn: Co v létě vydělám to za mrtvou sezonu vrátím státu a jsem rád když mě zbude minimum na obživu a udržení domácnosti.Letošní rok je z mého pohledu posledním rokem kdy se pokouším vzdorovat této situaci.Příští ro se odeberu do statistik jiných než živnostníků.Čekám pořád na vládu ODS protože za vlády staré ODS všechno fungovalo,od té doby co skončila to jde jenom z kopce.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).