Hlavní navigace

ČSOB a Poštovní spořitelna sjednocují kreditní karty a přidávají benefity

Sdílet

Československá obchodní banka a Poštovní spořitelna začnou od pátku 1. prosince 2017 nabízet nové kreditní karty Standard a Kreditka. Dojde ke sjednocení parametrů karet a změní se i jejich design. Odlišovat se nově budou jen firemními barvami a logem. U ČSOB tak dostanete modrý design a u Poštovní spořitelny červený design.

Nový design kreditní karty Poštovní spořitelny.
Autor: Československá obchodní banka

Nový design kreditní karty Poštovní spořitelny.

Nový design kreditní karty Československé obchodní banky.
Autor: Československá obchodní banka

Nový design kreditní karty Československé obchodní banky.

Kromě toho jsou s kartami spojeny i nové benefity. Těmi je například garance TOP 3 podmínek financování. Ta spočívá v porovnání nabídek ostatních bank podle RPSN a následném snížení vlastních úrokových sazeb tak, aby vždy patřily mezi 3 nejvýhodnější na trhu.

Banka tak v souvislosti s tímto pravidlem od 1. prosince sníží úrokovou sazbu z 21,9 % p. a. na 19,9 % p. a.. Bezúročné období bude 55 dní. Pokud si kartu sjednáte jako nový vlastník, budete mít prvních šest měsíců 0% úrokovou sazbu.

A pokud máte nebo si sjednáte kreditní kartu u ČSOB, dostanete nově možnost sbírat body do věrnostního programu Svět odměn. Odměna bude nastavena na 0,5 % z hodnoty nákupu.

Poslední změna se dotkne poplatků. Kartu můžete mít bez poplatku za vedení, pokud měsíčně utratíte alespoň 3000 Kč. V opačném případě banka naúčtuje poplatek 30 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 12. 2017 11:11

  Pavel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Přidávají nebo ubírají benefity?

  Až na akci platnou do odvolání - nízký úrok splácení (beztak každý, kdo používá kreditku, splácí v rámci bezúročného období), nová kreditka o benefity naopak přichází. Právě zrušená karta Mastercard World nabízela 1% z KAŽDÉ platby a to v CASHI, resp. každý měsíc se připsalo až 1000 Kč zpátky na účet.
  Teď? Sbírání bodů do Světa odměn ČSOB, z plateb (a to jen některých!) se vrací 0,5%, opět v podobě jakýchsi bodů a pak si v lepším případě vyberu svou cenu, třeba sportovní tašku. Krásné!

  A letištní salónky přes Mastercard program jsou s těmito kartami už také pasé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).