Hlavní navigace

CRIF - Czech Credit Bureau spouští novou službu - má ochránit před podvody

Sdílet

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau spouští novou službu, která vám umožní hlídat si možné zneužití identity před úvěrovými podvody. Služba nese název „Hlídám si, kolik mám“. Služba vás upozorní na případně zneužití vaší identity, ale i například na opožděnou splátku úvěru. Tyto informace máte k dispozici buď po přihlášení v klientské zóně, nebo vám přijde informace e-mailem či SMS zprávou.

Využití má služba i pro ty, kteří nemají problémy s včasným splácením. V praxi se setkáváme s případy, kdy se lidé dostali do dluhů, aniž by o tom věděli. Jde například o situace, kdy jsou ručiteli a dlužník bez jejich vědomí přestane úvěr splácet. Problémové mohou být také společné hypotéky u rozvedených manželů, upozorňuje Romana Knyblová, projektová manažerka společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

A výjimkou nejsou ani pokusy o úvěrové podvody na základě odcizených nebo ztracených dokladů.

Pokud byste si chtěli službu zřídit, je dostupná na příslušném webu. Služba je placená – roční aktivace služby je pro Bankovní registr zpoplatněná částkou 250 Kč a stejný poplatek je účtován i v případě aktivace služby v rámci Nebankovního registru klientských informací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).