Hlavní navigace

Turisté v ČR utratili kartami VISA téměř 3 miliardy korun

Sdílet

V prosinci 2015 zaplatili cizinci u českých obchodníků zhruba 2,7 miliardy korun. Vyplynulo to ze statistik společnosti Visa Europe.

Ve většině případů se jednalo o platby u obchodníků, ať už v kamenných či internetových obchodech. Výběr z bankomatů představoval jen 36 % z celkových útrat.

Nejčastěji platili kartou Němci. Během prosince u českých obchodníků utratili v přepočtu přes 374 milionů korun. Na druhém místě skončili Slováci a na třetím se umístili Rusové. Ti jako jediní v první pětici nakupovali méně než v předchozích letech, asi o 10 %.

Nejvyšší útraty v online prostředí měli Slováci. Nakupování v českých e-shopech je u nich populární – celkový objem jejich útraty vzrostl takřka o 52 % na bezmála 150 milionů korun. Ze statistik je jasně vidět, že Slováci u nás řešili především předvánoční nákupy – v průměru utratili necelých tisíc korun na transakci. Naproti tomu průměrná útrata Britů i Američanů se pohybovala mezi třemi až čtyřmi tisíci korun – častěji totiž platili za ubytování a další služby. U Australanů průměrná výše jedné online platby dokonce přesahovala osm tisíc korun. Tam se dá usuzovat na vysoké cestovní náklady, vysvětluje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).