Hlavní navigace

Creditas zvyšuje úrokové sazby, u spořicího účtu na dvojnásobek

Sdílet

Jiří Hovorka

Banka CREDITAS zvyšuje od 15. ledna úrokové sazby u spořicích účtů a termínovaných vkladů. Zatímco doposud nabízela u spořicího účtu maximálně 0,3 procenta, nově to je dvojnásobek.

Základní roční úroková sazba je přitom stanovena na 0,5 procenta a bonusových 0,1 procenta lze získat za každý měsíc, kdy ze spořicího účtu neodejde žádná platba.

Chceme klientům nabízet co nejvyšší zhodnocení jejich úspor, kromě zvýšení úroků proto zachováváme i bezpásmové úročení. Klienti u nás získají stejný úrok, ať mají na spořicím účtu sto tisíc nebo třeba milion korun, říká předseda představenstva a generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu na bankovním trhu nabízí stále Air Bank. Rovné procento ale získá jen ten, kdo zároveň aktivně používá i běžný účet, respektive pětkrát v měsíci zaplatí kartou od Air Bank. Výhodnější úrok se navíc vztahuje jen na vklady do 250 tisíc. Vyšší vklady jsou úročeny sazbou 0,2 procenta.

Creditas mění také sazby u termínovaných účtů. U ročního roste úroková sazba z 0,3 na 0,7 procenta, dvouletý termínovaný vklad nabízí nově úrok 0,9 a tříletý 1,1 procenta. Úroky u dalších termínovaných vkladů zůstávají beze změny.

Vyšší sazby na termínovaných vkladech nabízí z bank momentálně jen J&T Banka. Ta má ale stanovený minimální vklad na 500 tisíc korun. Kdo to splní může spořit s úrokovými sazbami 1,05 (na rok), 1,5 (dva roky)  a 1,6 procenta (tři roky).

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).