Hlavní navigace

60 aplikací v Google Play obsahovalo malware. Nestáhly jste si je i vy?

Sdílet

Přibližně v 60 herních aplikacích, které jsou k dispozici ke stažení na Google Play, se ukrýval škodlivý kód. Ten si podle dat Google Play mohlo stáhnout přes 7 000 000 osob. Informovala o tom společnost Check Point, která škodlivý kód odhalila.

Ten se nazývá „AdultSwine“ a má 3 funkce. Zobrazuje reklamy s pornografickým obsahem ve chvíli, kdy je spuštěn standardní program stáhnuté aplikace. Kromě toho vás nutí k nainstalování falešné „bezpečnostní“ aplikace. Nejdříve zobrazí informaci o tom, že zařízení je napadeno virem. Následně nabídne ikonku „Odstranit viry“, která vás ale přesměruje na jinou aplikaci v Google Play, která ačkoli se tváří jako řešení pro odstranění virů, obsahuje další malware.

A dále se vás škodlivý kód pod vidinou výhry snaží přimět k registraci prémiových služeb. Reklama vám bude tvrdit, že můžete vyhrát iPhone, pokud odpovíte na 4 otázky. Pokud odpovíte, stránka vás informuje, že jste byli úspěšní a požádá vás o zadaní telefonního čísla. Po jeho zadání reklama použije číslo pro registraci placených prémiových služeb.

Zmíněný malware má ale možnost ve vašem telefonu ukrást například přihlašovací údaje k různým aplikacím a útočník navíc může vzdáleně vybrat, jakou škodlivou aktivitu na vašem mobilním telefonu spustí.

V současné době už byly postižené aplikace z Google Play odstraněny. Pokud patříte mezi ty, kteří si ji stáhli a nainstalovali, mělo by se vám zobrazit varování.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2018 13:36

    (neregistrovaný) ---.miramo.cz

    Veroniko, proč myslíte, že tyto aplikace stahovaly pouze ženy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).