Hlavní navigace

Creditas zvyšuje úrokové sazby, u spořicího účtu na dvojnásobek

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 1. 2018

Banka CREDITAS zvyšuje od 15. ledna úrokové sazby u spořicích účtů a termínovaných vkladů. Zatímco doposud nabízela u spořicího účtu maximálně 0,3 procenta, nově to je dvojnásobek.

Základní roční úroková sazba je přitom stanovena na 0,5 procenta a bonusových 0,1 procenta lze získat za každý měsíc, kdy ze spořicího účtu neodejde žádná platba.

Chceme klientům nabízet co nejvyšší zhodnocení jejich úspor, kromě zvýšení úroků proto zachováváme i bezpásmové úročení. Klienti u nás získají stejný úrok, ať mají na spořicím účtu sto tisíc nebo třeba milion korun, říká předseda představenstva a generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu na bankovním trhu nabízí stále Air Bank. Rovné procento ale získá jen ten, kdo zároveň aktivně používá i běžný účet, respektive pětkrát v měsíci zaplatí kartou od Air Bank. Výhodnější úrok se navíc vztahuje jen na vklady do 250 tisíc. Vyšší vklady jsou úročeny sazbou 0,2 procenta.

Creditas mění také sazby u termínovaných účtů. U ročního roste úroková sazba z 0,3 na 0,7 procenta, dvouletý termínovaný vklad nabízí nově úrok 0,9 a tříletý 1,1 procenta. Úroky u dalších termínovaných vkladů zůstávají beze změny.

Vyšší sazby na termínovaných vkladech nabízí z bank momentálně jen J&T Banka. Ta má ale stanovený minimální vklad na 500 tisíc korun. Kdo to splní může spořit s úrokovými sazbami 1,05 (na rok), 1,5 (dva roky)  a 1,6 procenta (tři roky).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2018 16:10

  creditas (neregistrovaný) ---.194.broadband17.iol.cz

  Creditas po přeměně na banku nabízel spořicí účet s vyšším úrokem, dohromady až 1% a sliboval, že toto úročení vydrží dlouho.
  Když začal míst na účtech dost vložených peněz, snížil úrok na (0.5+0.1)% a pro nově založené účty ještě víc, na, myslím, (0.1+0.2)%. Nyní mu zkrátka peníze zase docházejí, takže vábí znovu. Jak dlouho tato nabídka vydrží?

 • 15. 1. 2018 18:07

  Lorcan (neregistrovaný) ---.93.broadband3.iol.cz

  Mírně poupravím, že to bylo první půlrok 2017 pro klienty, kteří si založili účet do 31. 3. úročení 1,1% (0,5 + 0,6 bonus).
  Bohužel se nyní banka Creditas na tyto "staré" klienty zvysoka vykašlala a nyní mají staří i noví stejně úročené spořáky :-( 0,6% (0,5 + 0,1)
  Jakožto "starý" klient spokojen nejsem, tyhle skoky sem tam mě odrazují od toho, používat tuto banku jako hlavní a pokud člověk nemá přebytečné miliony, pak je otázka, zda ji používat vůbec....

 • 16. 1. 2018 11:05

  Andrej B. (neregistrovaný) ---.160.broadband5.iol.cz

  Bonusový úrok se připisuje jen v případě, že za celé čtvrtletí ze spořícího účtu neodejde žádná platba. Na staré klienty kašlou - nyní jim noví přinesou peníze levněji - i když kdo ví? Mají omezené limity pro platební kartu - platba u obchodníka 80 000 a výběr z bankomatu 30 000 týdně a přes to nejede vlak. Kartou tedy v některých případech nezaplatím. Dali mi dobrou radu: pošlete si peníze do jiné banky a použijte kartu jiné banky. Mám pocit že si na banku jen hrají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).