Hlavní navigace

Creditas otevírá bankovnictví. Nabídne přístup k účtům ve Fio bance

Sdílet

Jiří Hovorka 11. 1. 2018

Od soboty 13. ledna začne v Česku platit nový zákon o platebním styku, který vychází z evropské směrnice známé pod zkratkou PSD 2. Kromě jiného nové podmínky umožní takzvané otevřené bankovnictví.

Podle nové regulace jsou banky povinny zpřístupnit informace o účtech, zůstatcích a historii dalším subjektům, které k tomu budou mít potřebné oprávnění. V praxi by to klientům bank mělo přinést jednodušší správu financí. 

Na novou legislativu nyní reaguje Banka Creditas, která oznámila, že od pondělí 15. ledna umožní svým klientům spravovat v internetovém bankovnictví i účet vedený u konkurenční Fio banky. Klienti Creditas si tak budou moci zobrazovat informace o zůstatcích, ale také zadávat platební příkazy z účtu ve Fio bance. Účty dalších bank chce Creditas přidat během následujícího měsíce. Systém Fio banky byl podle zástupců Creditas k otevření nejvíce přístupný.

Věřím, že to, v čem jsme nyní průkopníci, bude brzy standardní klientský požadavek. Proto chceme již brzy nabídnout napojení účtů dalších bank. Očekávám, že nová služba klientům zvýší pohodlí obsluhy jejich financí a také ukáže směr, kterým se bankovní aplikace mohou ubírat, dodává ředitel provozu a ICT Banky Creditas Kamil Rataj.

Pohled do internetového bankovnictví Creditas:

Už v prosinci oznámila Česká spořitelna, že také ona letos umožní svým klientům v internetovém bankovnictví spravovat účty z dalších bank.

Dá se očekávat, že se přidají i další banky. Na trh míří i nové firmy z takzvaného segmentu fintech. Banky se tedy budou snažit nabídnout vlastní řešení, aby to i nadále byly právě jejich aplikace, přes které budou lidé ovládat své účty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).