Spočítejte si...

Zavřít

ČOI udělila pokutu 2,5 mil Kč dceřinné společnosti AAA Auto za klamavé praktiky

Dceřinná společnosti Mototechna Group, která spadá pod firmu AAA Auto, dostala od České obchodní inspekce (ČOI) pokutu 2,5 mil. Kč za klamavé obchodní praktiky. Informaci přinesl deník Mladá fronta Dnes (MfD).

ČOI se například nelíbí, že doplňkový zákaznický servis firma poskytuje klientům platícím v hotovosti levněji než těm, kteří si na vůz berou půjčku. Mototechna se obhajuje s tím, že se jedná o obchodní politiku společnosti a navíc že při prodeji na úvěr je servis administrativně a technicky složitější.

Dále inspekce vytýkala nejasné a nesrozumitelné informace o tom, kdo je prodejcem vozu nebo neposkytnutí správných informací o záruce vozu.

Sama společnost AAA Auto přitom dostala od ČOI pokutu letos v červenci za nedostatky v reklamě na úvěr.

Nekupujte "zakázkovou výrobu" od podomních prodejců. Nebudete moci ji vrátit Hlasujte v anketě Křišťálová Lupa 2014. Které projekty se nominovaly?        
chiapas
chiapas (neregistrovaný) 89.24.181.---
3. 10. 2014 17:24 Nový

Bijou se do hrudi

celé vlákno

AŤ jdou třeba do ESA nebo trotina, ti mne prodali předražené a stočené auto. Jednou jsem byl spokojen a teď čtu že inspekce potřebovala do tabulek nějakou činnost. No teda soudruzi z čoi???

Karel M.
Karel M. (neregistrovaný) 89.24.181.---
6. 10. 2014 19:46 Nový

Re: ČOI udělila pokutu 2,5 mil Kč dceřinné společnosti AAA Auto za klamavé praktiky

Myslím, že ČOI musí vybrat po firmách stááááášně moc peněz.... Aerolinky jsou v řiti kvůli politikům. Dráhy se držej jen díky dotacím. A ten kdo se snaží podnikat tržně dostane pokutu.

Padouch552
8. 10. 2014 13:50 Nový

ČOI a jejich pokuty

Aha, takže se ČOIka potřebovala trochu zviditelnit a projevit jakousi veřejnou a publikovanou aktivitu. Ale myslím, že pro Áčka špatná reklama, taky reklama.