Hlavní navigace

Česká obchodní inspekce kontroluje internetové obchody

Sdílet

Redakce 5. 6. 2008

Česká obchodní inspekce v prvním čtvrtletí tohoto roku na celém území ČR kontrolovala plnění informačních povinností obchodníků nabízejících autodoplňky po internetu. Kontrola se zaměřila na plnění povinností vyplývajících ze zákona o ochraně spotřebitele a vybraných ustanovení spotřebitelských smluv, například poskytování informací o prodávajícím ři poskytovateli služby, poskytování řádných informací o prodávaném zboží nebo poskytované službě, o jejich ceně, dodržování poctivosti při prodeji zboží či poskytnuté službě, způsob vyřízení reklamace, atd.

Provedeno bylo celkem 76 kontrol, přičemž závady byly zjištěny až v 56 provozovnách, tj. ve 73,7 % z celkového počtu kontrolovaných. Nejčastěji se jednalo o nedostatečné informování zákazníků, prodejci například neupozornili kupujícího na právo zboží do čtrnácti dnů od obdržení vrátit nebo poskytovali kratší záruku, než je zákonných 24 měsíců.

Inspektoři mají na letošní rok naplánováno na internetové obchody ještě další kontroly. Nyní kontrolují prodejce mobilních telefonů, dále se zaměří na uvádění plných cen u letenek a také na výskyt padělaného zboží.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).