Hlavní navigace

Co vám pojišťovna uhradí, když musíte na rehabilitaci?

Sdílet

Aby vám rehabilitaci proplatila vaše zdravotní pojišťovna, musí vám ji předepsat váš ošetřující lékař na příslušný poukaz. Ten je označen 06/FT. Rehabilitaci vám smí předepsat praktický lékař i ambulantní specialista. Poukaz ale platí pouze 7 dní, a pokud se do té doby někde neobjednáte a poukaz tam neodevzdáte, propadá.

Na základě poukazu s vámi rehabilitaci provádí fyzioterapeut. Při přijetí dokladu 06/FT by měl fyzioterapeut zkontrolovat, zda nejsou požadovány nehrazené úkony a také zda je na dokladu dostatečně specifikovaná požadovaná péče. Například při indikaci reflexních technik musí být uveden název a také to, jaké oblasti či svalové skupiny mají být léčeny, současně musí být uvedena délka procedury a jejich celkový počet. Jestliže fyzioterapeut převezme neúplně či nepřesně vyplněný doklad 06/FT, hrozí, že poskytnutá péče nebude uhrazena, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Fyzioterapeut ale není oprávněn vypsané procedury sám zredukovat, pokud zjistí nepřesnosti nebo chyby. V takovém případě musí lékaři vrátit doklad k upřesnění.

I tak si ale musíte dát pozor na to, že některé výkony, které mohou být poskytované v rámci ambulantní fyzioterapie, nejsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění – například klasické masáže (celotělová i částečná), rašelinové obklady, masáže pomocí přístrojů, masáže lávovými kameny nebo perličkové koupele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).