Hlavní navigace

Co u pracovního pohovoru raději neříkat?

Sdílet

Příprava na pracovní pohovor je pro zaměstnavatele jedním ze signálů, že vám na dané pozici opravdu záleží. Existují typické otázky, na které budete na pohovorech asi muset odpovídat. Čeho byste se měli vyvarovat, aby vás odpověď rovnou nediskvalifikovala?

O vaší firmě nebo o této pozici nic nevím

Tato věta je důkazem toho, že jste se na pohovor nepřipravili a je dost špatnou vizitkou. Skutečnost, že se zájemce o práci nepodíval na webové stránky společnosti, protože neměl čas nebo to nepovažoval za důležité, je pro případného zaměstnavatele signálem nedostatečného zájmu o společnost či nabízenou pozici, uvedla Iveta Smutná ze společnosti McROY Czech, podle které se můžete díky moderním technologiím na pohovor připravit v nejhorším případě i cestou na místo

Můj šéf byl nejhorší, pracovní kolektiv mi vůbec neseděl

Určitě neplatí, že byste svého předchozího zaměstnavatele museli velebit do nebes. Pokud jste byli nespokojení, není nic zlého na tom to připustit, ale musíte to udělat profesionálně a s mírou. Nový zaměstnavatel se nesmí bát, že po případném odchodu budete takto pomlouvat i jeho.

Hlavní motivací jsou pro mě peníze, budu dělat cokoliv

Zaměstnavatelé samozřejmě vědí, že pracujete i kvůli penězům, ale neměli byste je přesvědčit o tom, že to je jediný motiv. Zaměstnavatelé chtějí, aby se pracovníkům zvolený obor líbil, aby jim vyhovovala náplň práce, velikost firmy nebo možnosti dalšího kariérního růstu, radí Smutná.

Přišel jsem se jen podívat abych mohl porovnat nabídky

Na pohovoru byste měli přesvědčit, že se o firmu zajímáte, nikoli že jen sháníte další vzorek do porovnání a váš zájem není příliš vysoký. I když tomu tak ve skutečnosti být může.

Slabé stránky? Žádné nemám

Zdravé sebevědomí je namístě, stejně jako jistá dávka sebereflexe a pokory. Stejně jako byste měli umět mluvit o svých přednostech, připravte si odpovědi i na to, jaké jsou vaše slabé stránky. Personalisté se velmi rádi ptají na otázku slabých stránek. V tomto případě je hlavně zajímá, jak je uchazeč schopen na tuto otázku reagovat. Vždy se dá přijít s odpovědí, kterou si neuškodíte, ale ukážete, že si uvědomujete své mezery a víte, na čem pracovat. Prohlubovat se téměř vždy dají znalosti cizích jazyků, doporučila Smutná z personální společnosti McROY Czech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).