Hlavní navigace

Co musíte zařídit, pokud jedete do zahraničí se psem nebo kočkou?

Sdílet

Pokud se chystáte vycestovat na dovolenou společně se svým domácím mazlíčkem, čeká vás ještě před vycestováním řada zařizování. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila Slavia pojišťovna. Pes nebo kočka musí mít při cestování do zahraničí tzv. mezinárodní průkaz pro malá zvířata. Ten je také často označovaný jako pas. Vystaví vám jej pouze autorizovaný veterinář. V pasu je uvedeno identifikační číslo mazlíčka a přehled provedených očkování.

Dále musíte zvíře nechat očipovat nebo nechat udělat jasně čitelné tetování. Tetování je však v zahraničí uznáváno jen u zvířat, která byla tetována do července 2011. Požadavky pro povolení vstupu do země zvířeti se ale v jednotlivých zemích liší.

Jedete-li do Velké Británie nebo Irska, musíte zvíře nechat ošetřit proti echinokokóze. Toto ošetření musí být navíc provedeno 24 – 48 hodin před vstupem do země. Chorvatsko nepovoluje vstup zvířatům, která nemají čip. Ideální je tedy před odjezdem zjistit na zastupitelském úřadě daného státu, jaké podmínky mají pro umožnění vstupu do země.

Před vycestováním je dobré zvážit i cestovní pojištění. Pokud se v zahraničí stane zvířeti úraz nebo onemocní, mohou se částky vyšplhat na několik tisíc.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).