Hlavní navigace

Co je při výběru hypotéky rozhodující? Úroková sazba a poplatky

Sdílet

Lenka Kašparová 3. 12. 2019

Při výběru hypotéky jsou pro Čechy rozhodující úrokové sazby a poplatky. Pro 54,81 % lidí tvoří hlavní faktor. Různé věkové skupiny mu však přisuzují odlišnou důležitost. Ve věkové kategorii od 21 do 25 let jej považuje za nejpodstatnější jen 47,85 % dotázaných, zatímco ve věkové kategorii 56 let a více je úroková sazba a poplatky rozhodující pro 71,43 % respondentů. Vyplývá to z průzkumu společnosti EMA data, do kterého se zapojilo 1029 respondentů, a to ve věkovém rozmezí 21 – 61 let.

Mladí lidé od 21 do 25 let navíc mnohem více než ostatní dávají při rozhodování o hypotéce váhu na doporučení rodiny a známých. Jejich podíl čítá 11 % oproti průměru 5,44 %. Větší důraz na úrokovou sazbu a poplatky hypotéky dávají lidé, kteří už hypoteční úvěr čerpají. Jako hlavní rozhodovací faktor uvádí náklady 64,69 % respondentů, říká Petr Zámečník, Chief Content Officer EMA data.

Celých 15 % respondentů by pro hypotéku zamířilo do své banky bez širšího průzkumu, jaké podmínky nabízejí ostatní banky. Možnost sjednání hypotéky online, považuje většina Čechů za nepodstatnou.


Autor: EMA data
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).