Hlavní navigace

Co dělat, když po návratu z dovolené najdete svou nemovitost vykradenou?

Sdílet

Návrat z dovolené může pro někoho představovat i šok, pokud najde svůj byt či dům ve vykradeném stavu. V letních měsících k tomu však dochází stále častěji. Špatně zabezpečené a opuštění domy zloděje přímo lákají. Průměrná výše škody pak činí 45 000 Kč.

Pokud se tato nepříjemná událost stala u vám, zavolejte ihned policii. Do jejího příjezdu do objektu ani nevstupujte. Nemanipulujte s žádnými předměty a neodklízejte škody. Policie po příjezdu místo prohlédne, pořídí podrobnou fotodokumentaci a sepíše policejní protokol, který je nezbytným dokladem při následném řešení pojistné události s pojišťovnou, říká Vanda Kýpeť, produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Máte-li sjednané pojištění domácnosti, zkontaktujte se následně se svou pojišťovnou. K tomu budete potřebovat číslo pojistné smlouvy, vaše identifikační údaje a číslo účtu pro vyplacení pojistného. Důležitá je i fotodokumentace, ale tu pořiďte až po odchodu policie. Vyfoťte poničený nábytek, zámek apod. Také sepište soupis poškozených a odcizených věcí. Tento seznam předejte pojišťovně a počítejte s tím, že bude chtít doložit také doklady, které potvrzují vlastnictví odcizených předmětů. V případě, že k odcizeným věcem takové doklady již nemáte, můžete využít třeba starší rodinné fotografie, které prokážou vlastnictví daného předmětu, upřesňuje Vanda Kýpeť.

Následně už stačí jen vyčkat na rozhodnutí pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).